nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

Gabriela Szulik

dodane 28.11.2011 15:19

Roraty ruszyły

Zaczęliśmy Adwent. W tym roku 27-dniowy. Przez 22 dni, pomijając 4 niedziele Adwentu i Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w polskich parafiach odbywać się będą Roraty. W większości pod hasłem „Pamiętnik papieskiego anioła”, czyli według propozycji przygotowanej przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego”.

Dlaczego tegoroczne małogościowe Roraty poświęcone są osobie Jana Pawła II? Po pierwsze dlatego – choć starszym trudno to sobie wyobrazić – że najmłodsi uczestnicy Rorat nie pamiętają nawet pogrzebu bł. Jana Pawła II. A cóż dopiero mówić o wyborze Polaka na Stolicę Piotrową? Po drugie, dlatego, że w tym roku przeżywaliśmy beatyfikację Jana Pawła II i po raz pierwszy, 22 października, wspominaliśmy Go w liturgii

Prawie 400 tysięcy uczestników Rorat prowadzonych według małogościowych materiałów, spotkają nie tylko Ojca Świętego jako wielkiego Polaka, ale przede wszystkim człowieka wielkiej wiary, który chciał być święty, którego całe życie było drogą ku spotkaniu z Bogiem.
O błogosławionym Papieżu opowiadać będzie codziennie Jego Anioł Stróż. Fragmenty pamiętnika papieskiego anioła pochodzą natomiast z książki Pawła Zuchniewicza napisanej specjalnie na tegoroczne Roraty. Również w dekoracji roratniej oprócz zdjęć przedstawiających kolejne etapy życia Karola Wojtyły, zamieszczono jego fragmenty. Dzieci natomiast na planszy z ilustracją papieskiego Anioła Stróża wklejać będą obrazki-zdjęcia takie same, jak na dekoracji w kościele.

W pierwszym tygodniu Rorat dzieci będą zachęcane, by przy swoim biurku zawiesiły i codziennie odmawiały modlitwę o dary Ducha Świętego, którą od dzieciństwa przez całe życie modlił się Karol Wojtyła. Tekst tej modlitwy, pięknie wydrukowany, czytelnicy znajdą w najnowszym, grudniowym numerze „Małego Gościa”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione