nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023

Forum Film/pd

dodane 01.12.2011 07:33

Świat zmuppeciał!

Co jest źródłem sukcesu "Muppetów"? Kiedy ponownie zagoszczą na naszych kinowych ekranach?

Gdy długo oczekiwane „Muppety” zadebiutowały w amerykańskich kinach, po prostu zmiotły konkurencję zgarniając w dniu debiutu 6,6 mln dolarów wpływów.

Recenzje amerykanów wskazują na to, że Muppety, które święciły największe triumfy w latach 70. i 80., doskonale przystosowały się do wymagań współczesnego widza. Jak napisał Matt Blum na łamach Wired: To bardzo, bardzo dobry film. Idźcie go zobaczyć. Potem powiedzcie znajomym, żeby go obejrzeli i idźcie z nimi jeszcze raz!

Christopher Orr z The Atlantic był nie mniej entuzjastyczny: Refren jednej z piosenek w filmie mówi: "Mam wszystko czego mi trzeba, tuż przed sobą". Przez 120 minut tak właśnie się czułem.

Źródłem sukcesu „Muppetów” jest nie tylko wielki sentyment widowni, która wychowała się na ich programach, ale też ciekawa kampania marketingowa, którą przygotowało Studio Disneya. Przypomnijmy, że obok serii parodii zwiastunów (m.in. „Kac Vegas 2” czy „Paranormal Activity”), Kermit i spółka wystąpili w teledysku niezwykle popularnego w internecie zespołu OK Go! i udzielali się aktywnie w mediach społecznościowych.

Film wejdzie na ekrany polskich kin 20 stycznia.

Muppety - polski zwiastun
forumfilmpoland

« 1 »