nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

KAI

dodane 25.11.2011 15:10

30 tys. młodych w Berlinie

Około 30 tys. ludzi młodych z całej Europy przybędzie 28 grudnia na zaproszenie ekumenicznej Wspólnoty z Taizé do stolicy Niemiec - Berlina.

30 tys. młodych w Berlinie   Flickr/Nigel's Europe / CC-SA 2.0 Trzydzieste czwarte Spotkanie Europejskie potrwa do 1 stycznia. Przez pięć dni niemiecka stolica będzie miejscem, w którym krzyżują się drogi młodych Europejczyków oraz symbolem zjednoczonej Europy. Brat Alois, przeor Wspólnoty z Taizé, zaapeluje do uczestników, aby udali się do źródeł wiary.

Aby wspomóc projekt pomocy humanitarnej dla Korei Północnej, młodzi ludzie uczestniczący w Spotkaniu proszeni są o zabranie z sobą prostego sprzętu medycznego oraz leków, które później zostaną przesłane do szpitali i przychodni na terenach wiejskich tego kraju.

Program Spotkania skupia się wokół trzech codziennych modlitw: rano będą się one odbywać w 150 uczestniczących parafiach, zaś popołudniu i wieczorem w halach wystawowych Berlina. Podczas każdej modlitwy wieczornej brat Alois wygłosi krótką refleksję. Młodzi uczestnicy, goszczeni przez rodziny z całego regionu, przed południem będą poznawać chrześcijan z miejscowych parafii oraz odkrywać znaki nadziei na ich terenie. Po południu wezmą udział w spotkaniach tematycznych poświęconych źródłom wiary oraz zaangażowaniu na rzecz innych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione