nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

PAP

dodane 18.11.2011 10:13

Jak wygląda mózg Einsteina?

Muzeum medycyny w Filadelfii na wschodzie USA od czwartku może poszczycić się drogocennym eksponatem - w darze od lekarki z miejscowego szpitala placówka otrzymała 46 próbek istoty szarej mózgu samego Alberta Einsteina.

Unikatowy eksponat pochodzi od 82-letniej neuropatolog Lucy Rorke-Adams, która od ponad 40 lat pracuje w filadelfijskim szpitalu dziecięcym. "Chciałam mieć pewność, że próbki bezpiecznie trafią do muzeum" - powiedziała.

Jej zdaniem mózg Einsteina jest w świetnym stanie jak na wiek właściciela. Słynny fizyk zmarł w 1955 roku w wieku 76 lat.

Próbki dotarły do niej skomplikowaną drogą. Dostała je w latach 70. od kolegi z pracy, który twierdził, że próbki dostał od wdowy po lekarzu, który brał udział w ich preparacji.

Większość mózgu Alberta Einsteina znajduje się w Ośrodku Medycznym Uniwersytetu Princeton, gdzie przeprowadzona została sekcja jego zwłok.

« 1 »

TAGI: RÓŻNE, USA

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione