nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018

KAI/ps

dodane 14.11.2011 11:27

Modlitwa nad stadionem

Ekumeniczny charakter miało poświęcenie lwowskiej areny – jednego z czterech ukraińskich stadionów, na których odbędą się mecze turnieju piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

W niedzielnej uroczystości wzięli udział duchowni katoliccy obrządku łacińskiego i greckokatolickiego, prawosławni – Patriarchatu Moskiewskiego, Kijowskiego i Kościoła Autokefalicznego, a także Ormiańskiego Kościoła Prawosławnego.

Duchowni prosili Boga, aby zawody rozgrywane na tym stadionie przebiegały w duchu braterstwa i fair play, aby niosły radość sportowcom i kibicom. Greckokatolicki lwowski biskup pomocniczy, Benedykt Aleksejczuk życzył wszystkim korzystającym ze stadionu, podziwiającym jego wielkość i piękno, ażeby mogli podziwiać też wielkość Pana Boga. „Niech ten stadion będzie nie tylko areną sportowego współzawodnictwa, ale służy też jako miejsce wydarzeń społecznych i kościelnych, niech będzie miejscem spotkań lwowiaków” – zaznaczył hierarcha.

Stadion sportowy na 33400 widzów, gdzie odbędą się trzy mecze grupowe został oddany do użytku 29 października, choć nadal nie jest ukończony. Nawet podczas obrzędu poświęcenia nie przerwano prac budowlanych, a żaden z robotników nie uczestniczył we wspólnej modlitwie. Na upomnienie dziennikarzy, że dzisiaj przecież jest niedziela z ust organizatorów uroczystości padła odpowiedź, że już we wtorek, 15 listopada, odbędzie się na nim mecz towarzyski Ukraina-Austria, dlatego ludzie pracują na budowie bez przerwy, we dnie i w nocy.
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  ŁukaszKolada
  ostatnia aktywność: 20.10.2018
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26