nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 23.11.2006 07:41

Dzień papieski w Pilchowicach

W Pilchowicach, w kościele pod wezwaniem Ścięcia św. Jana Chrzciciela, VI Dzień Papieski obchodzono trójetapowo.

W sobotę, 14 października po Mszy świętej i nabożeństwie różańcowym, dzieci i młodzież tutejszych szkół (SP i Gimnazjum) przedstawiły ponad godzinny montaż słowno-muzyczny wg scenariusza katechetki, pani mgr Barbary Dwornik. Oprawę artystyczną i techniczną przygotowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego, pani mgr Maria Bernacisko. Nad całością czuwał proboszcz, ks. Dariusz Gołek.
Druga część VI Dnia Papieskiego miała miejsce 16 października. Było to uroczyste nabożeństwo różańcowe.
Trzeci etap miał miejsce na terenie szkoły – 26 października. Zaproszonym rodzicom i dzieciom powtórzono montaż słowno-muzyczny i zorganizowano kiermasz dewocjonaliów.

Podczas obchodów Dnia Papieskiego zorganizowano też pomoc materialną dla chorego nieuleczalnie ucznia (dystrofia mięśniowa) III klasy szkoły podstawowej.

Na pomysł wpadła wychowawczyni chorego Michała 2 kwietnia 2006 roku, w I rocznicę śmierci Jana Pawła II. Młodzież i dzieci zareagowały bardzo spontanicznie. Wszyscy gotowi byli do pomocy.
Sobotni i poniedziałkowy spektakl zakończył się owacjami zgromadzonych w kościele. Łzom nie było końca. Kilkumiesięczna praca przyniosła efekt, nie tylko finansowy, ale przede wszystkim duchowy. Michał ze smutnego i zakompleksionego stał się pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Wie, że jest ważny, bo dla Jana Pawła II wszyscy byli tak samo ważni – Michał to wreszcie zrozumiał. Dziękujemy wszystkim za pomoc. W naszym imieniu oraz Michała i jego rodziny.

Organizatorzy:
Maria Bernacisko,
Barbara Dwornik


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione