nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 07.06.2010 14:49

Zrozumieć matematykę

Kończy się I klasa gimnazjum, a ja ledwo zaliczyłam matematykę na ocenę dopuszczającą. Bardzo mnie to martwi i nie chcę, by tak było w przyszłym roku. Do VI klasy miałam bardzo dobre oceny. Gimnazjalistka

Matematykę trzeba zrozumieć. Ważna jest też nauczycielka, bo czasami zdarza się, że uczeń tej jednej konkretnej nauczycielki nie rozumie. Dlatego ponad wszystko uważaj na lekcjach, bardzo uważnie odrabiaj zadania, przerabiaj też różne dodatkowe zadania. Bywa i tak, że jednak uczeń potrzebuje pomocy. Bo nie chodzi o oceny, mogą byc różne. Ważniejsze, abyś dobrze rozumiała materiał. Przecież czeka Cię egzamin gimnazjalny, a potem matematyka na maturze. Rozejrzyj się uważnie po klasie i pomyśl, kto by Ci mógł trochę pomóc. Może jest jakaś miła koleżanka, która przyszłaby kilka razy do Ciebie i rozdział po rozdziale wyjaśniła wszystko? Może Ty mogłabyś jej pomóc w czymś innym? Historia, polski? Nie wiem, co lubisz.
Jeśli nie ma takiej koleżanki, to zrób sobie sama porządną powtórkę z całej I klasy. Bo jeśli w przyszłym roku będziesz miała luki w wiedzy, to będzie tylko gorzej.
Jeśli takiej dziewczyny nie ma, to może rodzice będą mogli załatwic Ci kilka godzin korepetycji z matematyki? Dobrze byłoby to załatwić jeszcze teraz. To może byc jakaś licealistka z sąsiedztwa.
Wnioski:
1. Uważnie słuchaj na lekcjach, zgłaszaj, gdy czegoś nie rozumiesz
2. Starannie przeglądaj w domu notatki z lekcji, rób uważnie zadania, odrabiaj dodatkowe zadania
3. Szukaj kogoś, komu byś mogła zadawać pytania, gdy czegoś nie rozumiesz.
zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..