nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 08.02.2010 13:59

Dokuczliwe koleżanki

Grupka moich koleżanek jest bardzo wrogo do mnie nastawiona.Często mnie przezywają i wyśmiewają. A ja zupełnie nic im nie zrobiłem. Nie wiem, co mam robić... Nastolatek

Zacznij się z nich śmiać, pytaj, czy im się nie znudziło wciąż to samo, czy muszą być takie dziecinne. Śmiech jest bardzo dobrym sposobem.
Inny sposób to lekceważenie. Wzruszaj ramionami, wzdychaj znudzony, że one znowu to samo, udawaj, że ich dokuczanie tylko Cię nudzi.
Zastanów się, która z nich jest najmniej agresywna i zapytaj jej kiedyś, gdy będzie sama, dlaczego tak Ci dokuczają. Nigdy nie pytaj, gdy jest ich więcej, bo one są silne tylko w grupie.
Przemyśl, dlaczego Ci dokuczają. Czy czegoś Ci zazdroszczą? A może jesteś wyjątkowo spokojny, one tego nie rozumieją. Nastolatki chcą, by wszyscy byli tacy sami i jeśli ktoś się różni, to go atakują. Jeśli tak jest w Twoim wypadku, to zapytaj, dlaczego są takie mało tolerancyjne.Czasami specjalnie dokuczają dobremu uczniowi, bo mu zazdroszczą, czasami dokuczają komuś spokojnemu, bo go nie rozumieją. Jego spokojne zachowanie to dla nich jakby wyrzut sumienia i dlatego dokuczają. Nastolatki często same nie wiedzą, dlaczego coś robią, warto je więc zapytać, próbować powstrzymać.
A może powinieneś byc bardziej energiczny? Bo przecież jesteś dzieckiem Bożym, masz swoją godnośc i masz prawo do szacunku. Czasami jedna chwila słusznej złości, nawet wybuch pozwalają zmienić taką niemiłą sytuację.
Ale piszę trochę w ciemno, bo nie bardzo wiem, jak konkretnie to wygląda, Twój list był bardzo krótki...Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..