nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022
dodane 23.01.2010 19:05

Nielubiana, wyśmiewana

Staram się bardzo, by mnie w klasie lubiano. Chociaż jestem miła, koleżeńska, zawsze daję odpisywać zadania, to efektów nie ma. Słyszę chamskie komentarze na temat mojego wyglądu, niemodnych ubrań, nadwagi, której wcale nie mam.... Gimnazjalistka

Najlepsza jest metoda małych kroków. Jednak potrzeba cierpliwości, by zmienić Twoją sytuację. Źródło zmian tkwi w Tobie.
1. Przyjrzyj się sobie uważnie i zastanów się, co w Twoim wyglądzie jest ładne.Pamiętaj o tym, ciesz się tym, myśl o tym. Nie masz za dużo kilogramów. Na głupie uwagi naucz się złośliwie i żartobliwie odpowiadać- np że Ty jesteś zadowolona ze swojej wagi, ale pryszcze kolegi absolutnie Ci się nie podobają.
2. Nie nadskakuj nikomu. Nie staraj się, by Cię lubili. Bo oni to czują i robią na przekór. Weź sobie jutro coś do czytania, na przerwie idź do biblioteki, pożycz sobie jedną z powieści Małgorzaty Musierowicz- może
"Idę Sierpniową"?Powinna pomóc w Twoich problemach.
3. Nie zdobędziesz szacunku ani przyjaźni, sympatii, jeśli będziesz dawała zadania, będziesz każdemu nadskakiwała, będziesz chciała, aby Cię lubili.
4. Pomyśl, czy nie warto by iść do fryzjera i podciąć włosy, pogadać z fryzjerką na temat fryzury, w której byś dobrze wyglądała. Zrób przegląd swoich ubrań. Pomyśl, w czym jutro pójdziesz. Starannie wyprasuj wszystko, zajmij się dzisiaj paznokciami, by pięknie wyglądały. Niech będą czyste, pięknie wypiłowane, a może nawet pomalowane lakierem bezbarwnym?
5. Od jutra wędruj po szkole wyprostowana, zadowolona z siebie i przede wszystkim nie myśl o sobie źle. Bo jeśli Ty tak myślisz, to inni przejmują ten sposób myślenia. Nikt nie pomyśli o Tobie dobrze, jeśli Ty tak nie zaczniesz myśleć! Pamiętaj o tym.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione