nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 30.12.2009 23:46

Wybór gimnazjum

Chociaż jestem w piątej klasie, już się zastanawiam na wyborem gimnazjum. Podoba mi się pomysł klasy z rozszerzonym językiem francuskim, ale mówią, że w tej szkole jest najniższy poziom. Niby najlepsze jest gimnazjum katolickie, ale to się łączy z dojazdami... 12-latka

Decyzję możesz podjąć bardzo późno, bo pod koniec klasy szóstej. Uważaj ze słuchaniem różnych opinii, bo to bywa krzywdzące. Rozmawiaj z różnymi osobami, w czasie wolnym zaglądaj do tych szkół, wchodź na ich strony internetowe. Rozumiem, że uczysz się na tyle dobrze i spodziewasz się tak dobrze napisać test, że uzyskasz sporo punktów i będziesz mogła wybierać gimnazjum.
Gimnazjum to ciężki wiek. Lepiej przez ten czas przebywać wśród nastolatków na jakimś tam poziomie.
Jeśli masz bardzo mocny charakter, jesteś odporna na stres, na dokuczanie, to mogłabyś wybrać to gimnazjum z klasą francuską. Ale tylko wtedy, jeśli wiesz, że poradzisz sobie z odrzuceniem, z rówieśnikami. W tych słabszych gimnazjach pracują często świetni nauczyciele, którzy cieszą się, gdy pojawi się ambitny uczeń i chętnie się z nim uczą. Jeśli jesteś delikatna i wrażliwa, źle znosisz dokuczanie, chamstwo, to może lepiej dojeżdżać do gimnazjum katolickiego. Ale przy dojazdach trzeba
się liczyć ze straconymi godzinami, wczesnym wstawaniem. Jeśli masz słabsze zdrowie, jeśli jesteś śpiochem, masz problemy z organizacją, to lepiej nie.
Decyzję możesz podjąć w przyszłym roku. Teraz rozmawiaj ze starszymi koleżankami, słucha, co one wybierają i sama podejmij za rok decyzję. To musi być Twoja decyzja. Bo Ty będziesz tam chodziła i nie możesz potem mieć pretensji ani do siebie, ani do rodziców, ani do mnie.Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione