nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 28.08.2007 16:10

Nauka w gimnazjum

Zbliża się początek roku, nowa szkoła, a ja się boję. Jak zorganizować sobie naukę, by dać radę, czy będzie czas wolny i kiedy? Czy ja dam radę z ilością nauki? Gimnazjalistka

Takich listów nachodzi sporo. Oto kilka ogólnych rad.
1. Nie można się bać, bo strach paraliżuje. Od pokoleń uczniowie sobie radzą z najgorszymi nawet szkołami, więc i Ty sobie poradzisz. Nie wolno martwić się na zapas, bo to w niczym nie pomaga!
2. W pierwszych dniach nie trzeba się przerażać, gdy nauczyciele będą straszyć, jakie to będą wymagania. Nie będzie tak źle!
3. Wchodząc do szkoły lekko się uśmiechaj, podejdź do różnych osób z nowej klasy, mów: "cześć, nazywam się...."Postaraj się szybko wymienić się numerami gadu, komórek, adresami mailowymi.
4. Od pierwszego dnia na bieżąco odrabiaj zadania. Niczego nie odkładaj, bo się pogubisz. Jeśli czegoś nie umiesz, to pisz przez gadu, dzwoń.
5. Bardzo ważne jest uważne słuchanie na lekcjach. Należy się zgłaszać, bo wtedy materiał lepiej wchodzi do głowy. Nauczyciele są łagoniejsi dla aktywnych uczniów. Jeśli się uda, to nie siadaj za bardzo z tyłu, raczej z przodu, bo wtedy nikt Ci nie przeszkodzi.
6. Po przyjściu ze szkoły można zjeść, chwilę odpocząć, czy zająć się innymi pracami, a potem wyznaczyć sobie czas na lekcje i bardzo ważne jest, aby to była intensywna praca!!!! Bez przeszkadzania, bez zaglądania do Internetu, bez oglądania tv. Ułożyć stos zeszytów i do każdego zajrzeć, przypomnieć sobie, co było, przeczytać notatki, odrobić zadania pisemne.
7. Zadania pisemne szybko zrobić, ale przypomnieć sobie też to, co było na lekcji, nawet jeśli nauczyciel nic nie zadał. Np przeczytać sobie notatki z zeszytu z historii, biologii, zajrzeć do tej lekcji w podręczniku.
8. Nie panikować, nie histeryzować, raczej rozpoznać każdego nauczyciela, przekonać się, co on lubi, za co ocenia.
9. Trzy lata szybko miną. Pamiętaj, że potem piszesz dwa ważne testy i dlatego pilnuj przedmiotów głównych!
10. Nie można bez przerwy pracować. Po szkole dobry jest wysiłek fizyczny, zajęcie się czymś zupełnie innym.
Powodzenia!


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..