nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 17.04.2007 13:01

Wyśmiewanie

Chodzę do 2 klasy gim. W klasie śmieją się, że jestem gruba, brzydka i nie- modna. Staram się z tego śmiać, ale czasami jest mi przykro. Lubią mnie, jak jest jakiś sprawdzian lub zadanie. Ja już nie chcę tak dłużej. Co ja mam robić? Udręczona

Najważniejsza sprawa jest taka, byś sama siebie polubiła! Pozwoliłaś, by się z Ciebie smiali, oni nawet nie czują, że sprawiają Ci przykrość. Teraz możesz się ostro lub dowcipnie odciąć, nie pozwól się obrażać, też możesz coś skomentować i zapytać, czy to było miłe. Jesteś inteligentna i szybko nauczysz klasę kultury.
Masz już wielki plus, że dobrze się uczysz, jesteś mądra. To wielka zaleta. Jednak kobieta, dziewczyna powinna też dbać o swój wygląd. To nie jest próżność, przecież w świecie zwierząt też aż iskrzy od pięknych barw, niezwykłych kształtów.

Przyjrzyj się sobie bardzo uważnie w lustrze i pomyśl, co w Tobie ładnego. To powinno być wyeksponowane, a to co niezyt urocze, lekko ukryte. Czasami są dziewczyny, które mają wrodzony talent w tych sprawach i mogłyby doradzić, co kupić, jak się uczesać. Ale możesz też zadziałać sama. Kilka rad:
1. Idź do dobrego fryzjera. Nic tak nie zmienia dziewczyny jak dobra fryzura.
2. Dbaj potem o włosy, rano myj, układaj, ucz się tego.
3. Nie trzeba mieć wcale dużo pieniędzy, by być dobrze ubranym. W każdym mieście są sklepy z odzieżą używaną. Znam eleganckie kobiety, które chętnie tam kupują, bo znajdują rzeczy oryginalne. Sklepy z modną odzieżą maja wspaniałe przeceny! Trzeba tylko nauczyć się szukać.
4. Zacznij też dbać o swoją kondycję, ćwicz, by figura była lepsza, ty sprawmiejsza. Nie chodzi o to, by być niewolnikiem mody, by się odchudzać. Chodzi o to, by się dobrze czuć, być z siebie zadowolonym.
5. Gdy tylko będziesz zadowolona ze swojego wyglądu, to inni przejmą Twój punkt widzenia.
6. Staraj się być weselsza, dostrzegaj różne uroki świata. Nawet pojęcia nie masz, jak ważny jest uśmiech! On zupełnie zmienia wyraz twarzy. Ważne jest dobre myślenie, bo smutek i inne złe emocje są widoczne na naszych twarzach!
Nastolatki są na ogół niezadowolone ze swojego wyglądu. Dlatego nawet jeden element, jeśli go wprowadzisz, to już będzie dużo.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..