nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 06.03.2007 14:26

Klasowa szefowa

W mojej klasie większość osób dokucza z głupich powodów jednej koleżance. Nie lubi jej szczególnie jedna, z którą inni się liczą. Tymczasem ta dziewczyna jest w porządku! Gimnazjalistka

Jeśli Ty uważasz, że ta dziewczyna jest w porządku, to rozmawiaj z nią, idźcie gdzieś razem na przerwach. Pokazuj odważnie, że nieważna jest dla Ciebie opinia innych! Czasami w klasach ktoś decyduje, kogo się lubi, a kogo nie. Chyba u Was zaszła taka sytuacja. Nie poddawaj się jej! To bardzo ważne, by się "szefowej" sprzeciwić. Zrobisz tak przysługę nie tylko odrzucanej koleżance, ale także klasowej przywódczyni, która przyzwyczaiła się, że ona rządzi, ona decyduje, a klasa to poddani. Dobrze by było rozbić taki układ! Rozejrzyj się, może jeszcze jakaś dziewczyna się dołączy i będziecie w trójkę rozmawiały. Dobrze jest rozbijać zaskorupiałe grupki!
Może to zadanie dla Ciebie? Tylko ważne jest, by nie walczyć z przywódczynią, nie obgadywać jej, nie walczyć z nią, lecz z sytuacją, tylko spokojnie robić to, co się uważa za słuszne! Trzeba mieć swoje zdanie, przemyśleć je i według niego postępować. Ona ma pewnie silną osobowość i rządzi. Ale Wy jesteście rówieśnikami i możecie sprzeciwić się jej decyzjom.
Rób to, co uważasz za słuszne. Bądź niezależna i samodzielna


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione