nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 18.08.2006 16:01

(NIE)BRZYDKI KUJON

W klasie mówią na mnie „kujon”. Jeden z chłopaków wciąż mi powtarza, że jestem brzydka. Chyba ma rację, bo gdybym była ładna, to jakiś chłopak by mi to powiedział, a ja słyszę same obelgi. Brzydula

Nie ma brzydkich dziewczyn! Bardzo ważne, żebyś w to uwierzyła. Trzeba tylko spojrzeć na siebie, pomyśleć, co można zmienić, ulepszyć, a przede wszystkim należy się wyprostować, uśmiechnąć i spojrzeć radośnie wokoło. Jeśli polubisz siebie, uwierzysz w siebie, to inni też inaczej na Ciebie spojrzą..
Chłopcy nigdy szybko nie powiedzą, że dziewczyna jest ładna. Widocznie klasa Ci zazdrości podejścia do nauki, skoro Ci dokuczają. Nastolatki często zamiast powiedzieć komplement wolą wyśmiać lub być złośliwym. Dbaj o siebie, przyjrzyj się uważnie sobie, zwracaj uwagę na ubiór, na to wcale nie trzeba teraz dużo pieniędzy, a przede wszystkim uwierz w siebie! Nigdy otoczenie nie dojrzy w Tobie piękna, jeśli Ty go nie zobaczysz. Pożycz sobie książkę pt „Ida Sierpniowa” Musierowicz- tam jest właśnie problem urody i wiary w siebie dokładnie wyjaśniony.
Tym zarozumiałym chłopakiem nie przejmuj się! Brak mu kultury, podobnie jak
innym. Może mu się podobasz, może go jakoś intrygujesz i on jest przez to zły, że coś się dzieje, czego nie rozumie. U nastolatków początek zainteresowania często zaczyna się od dokuczania. Przygotuj sobie kilka ciętych odpowiedzi, odzywaj się do niego dowcipnie i wesoło,
Uśmiechaj się jutro od rana, bądź wesoła, dużo rozmawiaj, nie rób zmartwionej i smutnej miny. Nie daj się wpędzić w kompleksy, gdyż nie ma ku temu żadnych powodów!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..