nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 18.08.2006 12:31

SIÓDMY GRZECH GŁÓWNY

W szkole nie chce mi się uczyć, chociaż mam dobre oceny. Co z tym zrobić? Leniwa

Napisałaś zbyt mało, bym mogła wyczerpująco odpowiedzieć, czyli nawet w pisaniu jesteś leniwa! Może być bowiem tak, że w do klasy IV nie ma się czego uczyć. Niektórzy i do VI klasy mają luz. Jeśli ktoś jest aktywny na lekcjach, uważa, jest bystry, zdolny, inteligentny, to ma mało pracy w domu.
Piszesz, że jesteś dobrą uczennicą, czyli nie dzieje się nic złego. Może słyszysz, że inni siedzą, uczą się, a efektów czasami mało. Jeśli więc jest tak, to nie ma się co martwić, jeszcze przyjdzie czas na naukę.
Jest i taka możliwość, że masz dobre oceny, bo nauczyciele nie zauważyli, że powoli masz braki, że już nie znasz dobrze materiału, ale jakoś tak "prześlizgujesz się" i sama źle się z tym czujesz. Jeśli tak jest, to weź się ostro za siebie. Nie ma co być rozlazłym, tylko należy się zmusić do działania, planować każdy dzień, robić sobie rachunek z godzin, które mijają.
Człowiek jest stworzony do pracy, ona daje mu zadowolenie, a lenistwo i rozlazłość nie dają szczęścia. Zastanów się nad tym, jak żyjesz, co robisz ze swoimi zdolnościami, jak się rozwijasz umysłowo. Buduj mocne fundamenty pod przyszłe życie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..