nasze media MGN 05/2022
dodane 03.09.2009 21:49

Służyc innym

Chcę w tym roku w szczególny sposób pracowac nad sobą, dac siebie innym. Tylko nie bardzo wiem, jak to zrobic. Proszę o wskazówki... Zdecydowana

Pisz bardziej szczegółowo, bo to są takie ogólniki.
Jeśli chodzi o dawanie siebie, to na pierwszym miejscu jest rodzina. Bo łatwo pomagac obcym, gdy jest się od razu chwalonym. A najtrudniej pomagac swoim, najbliższym. Dlatego miej zgadujące oczy i pomagaj w domu. Byłoby dobrze, gdybyś mamę wyręczała w tych pracach domowych, których ona nie lubi.

Gdy już będziesz regularnie pomagała w domu, to pomyśl o babciach, dziadkach- czy możesz ich często odwiedzac, pomagac, a może tylko regularnie pisac do nich listy.

Dawac siebie innych to znaczy też, by rozpoznac swoje talenty i poprzez te talenty służyc innym. Na przykład, jeśli ktoś bardzo lubi dzieci, to woli pomagac przy małych dzieciach niż w domu starców. Jeśli ktoś jest gadułą, to niech odwiedza starych sąsiadów, z którymi będzie dużo rozmawiał.

Jeśli ktoś jest bardzo zdolny i łatwo się uczy, to może pomagac innym w nauce, zorganizowac jakieś zajęcia uzupełniające.
Ksiądz poeta napisał: "i zapomnij, że jesteś, kiedy mówisz, że kochasz" Tę postawę uczyń swoim hasłem i ruszaj do pomocy. Pomocą może byc rozmowa z koleżanką, która czuje się opuszczona.
Teraz, w roku kapłańskim można wybrac sobie jednego księdza i i mocno modlic się za niego.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione