nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 19.07.2007 16:41

Zobaczyć Boga

Dlaczego mówi się, że Boga nikt nigdy n ie widzial, skoro Mojżesz z nim rozmawiał? Dlaczego Biblia nie jest napisana prostszym językiem? Dociekliwa

Biblia została napisana takim językiem, jaki był używany w czasach, gdy kolejne księgi powstawały. A to miało miejsce kilka tysięcy lat temu! Tymczasem przeciętny Polak nie bardzo rozumie twórczośc Kochanowskiego, który żył zaledwie 500lat temu, coraz większy kłopot z twórczością pisarzy tworzącymi 200 lat temu. Czasy, obyczaje, język zmieniają się bardzo szybko. A Biblia trwa...dlatego jest wiele wyjasnień, opracowań, dlatego tłumacze wciąż biora się za różne księgi- np Księgę Pslamów. Biblia nie mogła by być napisana innym jęzkiem, bo wtedy inni nie rozumieliby tego, co dla Ciebie proste. Jest tłumaczenie Ewangelii na gwarę młodzieżową. Jeśli masz problemy, to są kapitalne Biblie dla dzieci, Biblia Młodych, "Księga nad księgami"- Anny Kamieńskiej / tłumaczenie niektórych
rozdziałów/ Wchodź na katolickie strony internetowe / np www.wiara.pl/ i w biblijne linki.

Mojżesz rozmawiał z Bogiem, ale Go nie widział. Bóg do Mojżesza mówił, ukrył się w krzaku gorejącym, ale nie był widzialny. Eliasz miał kiedyś spotkać Boga. Stał w progu jaskini i czekał. Była burza, wichura, ulewa- i nic. Dopiero gdy zawiał delikatny wietrzyk Eliasz padł na kolana, bo odczuł w tym powiewie Boga!
Na Twoje pytanie o widzenie Boga odpowiem baśnią.
Pewien król chciał się dowiedzieć na 100% gdzie mieszka Bóg. Groził śmiercią swoim mędrcom, a oni próbowali mu tłumaczyc, że Bóg nie jest materią, więc nie ma konkretnego mieszkania. Król groził...przyszedł pasterz i zaprosił krola na dziedziniec. Kazał spojrzeć prosto w słońce. Król spróbowal, ale szybko zmmrużył oczy i zaczał krzyczeć, że oślepnie. "Nie potrafisz patrzeć długo w Słońce, które jest maleńkim odbiciem Bożej Chwały. Jak więc chcesz spojrzeć na samego Boga?!"
Myślę, że gdyby ktoś zobaczył Boga, to już nie mógłby wrócić do ziemskich problemów, które mogą się wtedy wydać malutkie i śmieszne.
Mój ulubiony poeta napisał tak:" Bóg się ukrył dlatego , by świat było widać, gdyby nam się pokazał, to sam byłby tylko". Polecam książki księdza JanaTwardowskiego- bardzo pomagają zrozumieć wiele skomplikowanych spraw, a pisane są bardzo prostym i bardzo współczesnym językiem.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione