nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 19.06.2007 13:13

Miejsce w niebie

Czy wyznawcy innych religii dostaną się do nieba? A przecież mogli dobrze żyć i mocno wierzyć! Dyskutowałam na ten temat z kolegą i nie mogliśmy siebie przekonać. Niepewna

Polcam naszą strone internetową, gdzie z lewej strony jest zakładka "Jak to jest?" Znajdziecie tam bardzo ciekawe pytania i równie intersujące odpowiedzi wybitnych teologów. Ten temat również został poruszony.
Prawie wszystkie religie mówią o życiu wiecznym. Niebo nie jest zarezerwowane dla katolików. My mamy Jezusa, Syna Bożego, który daje nam wzór i odpowiedź na pytanie jak żyć.
W odpowiedzi na jedno z pytań ks. Wita mówi- że zmartwychwstaną wszyscy! Bóg chce, by wszyscy zostali zbawieni. Byłoby niespójne, gdyby Bóg będący Miłością dał niebo tylko jednej grupie.
Różne religie mają bardzo wiele wspólnego! Z islamem łączy nas bardzo dużo- Stary Testament, śpiewamy te same psalmy, z Żydami jeszcze więcej, no i wszystkie wyznania chrześcijańskie. Jest jeden Bóg, a ponieważ On jest tak wielki, tak niewyobrażalny dla nas, że różne czasy, różne narody widzą Go troszkę inaczej.
Ja wierzę, że mam to szczeście, że moja wiara jest najbliższa Prawdy, ale nie sądzę, by ktoś z afrykańskiego plemienia był dalej od Boga, jeśli czczci Boga, bierze udział w obrzędach, stara się pięknie żyć, kocha i szanuje ludzi.
Jedno niebo i wiele dróg prowadzących do tego niezwykłego miejsca. Powinniśmy pokazywać innym Jezusa, bo to wspaniała droga, powinniśmy teraz, gdy tyle ludzi zrobiło sobie bożka z kariery, pieniędzy itd, pokazać, że tylko z Bogiem jest pełnia życia.
Może kiedyś pojedziecie do Taize, gdzie zjeżdża młodzież z całego świata, wspólnie się modlą, a są różnych wyznań, twórca, brat Roger był protestantem, ale np przyjaźnił się z Janem Pawłem II, były tam msze dla katolików i nabożeństwa dla prostestantów, wspólne modlitwy kanonami dla
wszystkich- wierzących i poszukująch.
Powinniście dużo czytać, polecam portal www.wiara, polecam książkę "Filary wiary" księdza Jaklewicza.
Nie dyskutuj, która religia jest lepsza, bo każda religia zasługuje na szacunek. To raczej zdumiewające, ile mamy wspólnego.
Wyznawcy islamu dziwią się, że chrześcijanie tak bardzo odchodzą od Boga, że religia tak mało dla nas znaczy. Oni trzymają się mocno swoich przepisów, my często lekceważymy Boga, przykazania, chcemy zepchnąć religię do sfery życia prywatnego. Ale jeśli tak robimy, to nie znaczy, że
z religią jest coś nie tak. To ludzie są jacy są.

Swojej wiary mocno broń, bo to Twoja wiara, dla nas, dla Ciebie najlepsza, najcudowniejsza, ale nie musimy przekonywać do niej mocno wierzących inaczej, tylko wątpiących i poszukująch.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione