nasze media Najnowszy numer MGN 01/2021
dodane 23.09.2009 15:22

Belka i źdźbło

Moi rodzice za wiele pozwalają małej siostrze. Ona za dużo siedzi przed telewizorem. To samo mama- woli śledzic losy serialowych bohaterów niż porozmawiac ze mną. Tato tak się niekiedy wygłupia z siostrą, że aż mi wstyd na ulicy. Uczę się w najlepszej szkole, potrzebuję spokoju.... Nastollatka

Mam wrażenie, że Twoi rodzice są zwyczajnymi ludźmi, którzy w domu chcą się wyluzowac, chcą odpocząc po pracy, chcą byc sobą, robic to, na co mają ochotę. Dlatego mama ogląda tv, bo to nie wymaga skupienia i uwagi, pomaga odprężyc się. Pewnie, że mama powinna Cię wysłuchac. Ale widocznie jest tak spragniona relaksu, że woli się skupic na tv. Nie rób z tego problemu, tylko czasami spokojnie i bez wyrzutu zapytaj, czy masz szansę odebrac telewziji jej uwagę. Nie osądzaj mamy tak surowo.
Osądzanie. Chyba tego jest za dużo w Twoim liście. A przecież jest tak wyraźnie czytamy w Ewangelii- "nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni"
Ja rozumiem, że siostra za dużo ogląda. To jest dla rodziny wielkie wygodnictwo, bo dziecko ma się z głowy. Telewizji nie powinno się zakazywac, ale pokazac inne bardziej atrakcyjne zajęcia, by siostra sama
zaczęła od tv odchodzic. To dobre zadanie dla starszej siostry. Jeśli Ty mało oglądasz, to siostra wnet zacznie Cię naśladowac.
Rodzice i siostra mają chyba w sobie dużo luzu, mają poczucie humoru. To dobrze. A Ty jesteś bardzo poważna i zasadnicza. Chyba to nie jest najlepsza droga. Pozwól sobie na trochę luzu, pamiętaj, że najlepszym lekiem na problemy zdrowia duszy i ciała jest ŚMIECH.
KAŻDY człowiek ma wady i rodziców kocha się z ich wadami. Jesteś teraz w bardzo trudnym momencie rozwoju, gdy te wady chciałoby się zlikwidowac, gdy szuka się idealnego wzorca. Ale cóż, nikt nie jest idealny. Całe myślenie lepiej odwrócic- lepiej się cieszyc, że masz dobrą rodzinę, że nie ma pijaństwa, zdrady, biedy i wielu innych nieszczęśc, z którymi zmagają się Twoi rówieśnicy na całym świecie.
Siostrę więcej nauczysz, jeśli będziesz wesoła, jeśli ona będzie chciała Cię naśladowac, jeśli nie będziesz jej traktowała z góry.
Gratuluję, że jesteś w dobrej szkole. Ale dbaj o swoje poczucie humoru, bo masz skłonności do wielkiej powagi, a z tym będzie Ci samej ciężko. Więc moje uwagi są dla Twojego dobra.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione