nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 02.12.2008 15:53

Marzenia jedynaczki

Jestem jedynaczką. Marzę o rodzeństwie. Ale rozmawiałam z mamą i wiem, że to się nie stanie. Co zrobić z tą tęsknotą? Boję się, że rodzicom kiedyś coś się stanie i zostanę sama... Jedynaczka

Gdy byłam w Twoim wieku, też miałam taki problem. Pomagałam tym spośród ciotek, które miały małe
dzieci- była to solidna i konkretna pomoc. Polecam coś takiego. Może w rodzinie lub w sąsiedztwie ktoś ma małe dzieci i chętnie przyjmie pomoc. 12-letnia dziewczynka jest w idealnym wieku do pomocy przy małych dzieciach. Gdy sama zostałam mamą, to córki ciotek mi z kolei pomagały...Gdy zostaniesz gimnazjalistką, potem licealistką możesz zostać wolontariuszką w świetlicy środowiskowej, czasami są świetlice przy parafiach, trzeba pytać w Caritasie, trzeba otworzyć szeroko oczy...
Moje marzenie o dużej rodzinie spełniło się, bo zostałam mamą czworga dzieci, co było najpiekniejszym, co mnie w życiu spotkało. I Tobie tego życzę.
Możesz też już teraz pomagać zajmować się pierwszakami w szkolnej świetlicy, nawet na korytarzu...pomyśl, jak to marzenie o dzieciach przetworzyć w konkretne działanie.
Nie bój się o swoich rodziców! To taki egoistyczny strach. Ty raczej masz mysleć o tym, że będziesz kiedyś podporą starych rodziców, że to oni mają wieksze powody do matwienia ę o pomoc jedynaczki.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..