nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 19.02.2008 15:24

Mama w necie

Moja mama całymi dniam przesiaduje na internecie. Wogóle się niczym nie przejmuje, tylko komputerem. Już nie mogę wytrzymać. Próbowałam nawet popsuć komputer, ale to chyba niedobre wyjście. Jestem bezsilna. Córka

Bardzo mi przykro. Zawsze mi przykro, jeśli macie z rodzicami kłopoty, bo przecież nie mam prawa pouczać Twojej mamy.
Kilka propozycji:
1. Napisz mamie krótki list, np, że ją kochasz i bardzo potrzebujesz rozmów z nią i różnych wspólnych chwil. Że bardzo ją prosisz, by trochę odpuściła z Internetem, bo Ty jesteś OSOBĄ i czekasz, by podeszła do Ciebie z takim samym zainteresowaniem.

2. Jeśli znasz mamy adres mailowy, to napisz jej maila o tej samej treści. A może tylko krótki: Np. Marzę, abyś chociaż pół godzinny dziennie poświęciła mi na rozmowę, przejęła się moimi problemami
.

3. Możesz kłaść mamie karteczki obok komputera- np "Czekam na rozmowy", "Komputer to tylko rzecz, a ja jestem Twoją córką i tęsknię za Tobą", "Mamo, nie odrzucaj mnie, czuję, że przegrywam z komputerem!"

4. Może jest ktoś w rodzinie, z kim mama się liczy i jemu opowiesz o tej sytuacji, jego poprosisz o pomoc.

5. Internet wciąga jak nałóg. Ludzie nie czują, jak szybko stają się nałogowcami. Pisz mamie kartki, proponuj jej, by gdzieś wyjść, coś wspólnie zjeść, poplotkowac, pogadać.

6. Czasami ludzie dorośli uciekają w Internet przed problemami, z którymi sobie nie radzą. Może to jest problem mamy?

7. Jeśli nic nie pomoże, to zapamiętaj dobrze to, jak się teraz czujesz i pamiętaj o tym, gdy sama zostaniesz matką. Bo wiele osób powtarza błędy rodziców. Ale tak nie musi być. Są też tacy, którzy swoje życie budują na zasadzie kontrastu do modelu rodziny wyniesionego z domu.

8. Policz kilka razy, ile godzin mama spędziła w internecie, a ile poświęciła Tobie. Zestawienie zrób na kartonie, kolorowymi mazakami i połóż obok monitora.Więcej listów:

zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..