nasze media MGN 10/2020
dodane 19.02.2008 13:29

Gdzie szukać pomocy?

Gdzie może się zwrócić z prośbą o pomoc bite dziecko? Mam takie problem, nie wiem, co robić. Sił brakuje. Wykończona

1. Jeśli bicie dotyczy Ciebie, to masz prawo to zgłosić. Pierwszym miejscem jest szkolny psycholog lub pedagog. On ma obowiązek udzielenia Ci pomocy.

2. Jeśli nie jesteś pewna, że szkolny pedagog Ci pomoże, to znajdź w Internecie www.dzieckokrzywdzone.pl To jest trona główna i tam zobaczysz hasło "potrzebujesz pomocy". Są bardzo wyraźne informacje dla dziecka- jest telefon, mail, można zadzownić i i się poradzić. Z tym, że radzą też zwrócić się o pomoc do kogoś, komu ufasz.

3. Gdy ruszysz machinę, która będzie Cię miała obronić, to moga uznać, że trzeba Cię zabrać z domu, jeśli tam jest źle. A czy Ty tak naprawdę uważasz?

4. Może masz w szkole osobę, której ufasz/ dorosłą/, której powiesz o tym wyzywaniu i biciu. Ta osoba już będzie wiedziała, co będzie dla Ciebiew najlepsze.

5. Myśl, kto w rodzinie mógłby Ci pomóc, bo czasami najbliżsi nie chcą znać prawdy, jeden czeka na drugiego, by zrobił jakiś ruch. Dlatego zwróć się wprost do konkretnej osoby. Wejdź na stronę www.helpline.org.pl i nawiąż kontakt ze specjalistami w tej smutnej dziedzinie.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione