nasze media MGN 10/2020
dodane 12.02.2008 15:35

Dwie rodziny w jednym domu

W dużym domu mieszkają dziadkowie i my. Babcia ma o wszystko pretensje, wyzywa nas, szczególnie rodziców, daje same zakazy. Boję się wracać do domu, bo zawsze są krzyki. Rodzice nie mogą się wyprowadzić, a ja denerwuję się... Wykończona

Nie próbuj babci przekonać, by dała Wam spokój, bo już się raczej nie zmieni. Zresztą, uwag i próśb od wnuczki nie przyjmie. Nie błagaj jej o nic. Nie schodź do niej, nie próbuj rozmawiać.
Gdy zaczynasz sie jej bać, to wyobraź ją sobie w śmiesznej sytuacji. Wymyśl coś bardzo komicznego i gdy usłyszysz, że krzyczy, to Ty miej tamten obraz przed oczami!
Nie martw się babcią, nie pozwól jej, by zniszczyła Wasze życie. Weź przykład z rodziców- starają się żyć swoim życiem. To jedyne mądre rozwiązanie. Psychicznie wyłącz się i nie słuchaj.
Kup zioła na uspokojenie, pij melisę i dziekuj Bogu za rodzinkę tę najmniejszą. To ogromny skarb i nie daj go sobie odebrać. Nie bój się z mamą i z ojcem o babci rozmawiać, pytaj, jak oni sobie z
tym radzą, Może mają swoje sposoby, które by i Tobie pomogły.
Ucz się cieszyć życiem, śmiej się dużo, wygłupiaj się z rodzeństwem. Zastanów się, czy oni przeżywają tę sytuację tak cięzko jak Ty.
Zastanów się, czy Twoje płacze, nerwy i lęki nie są też spowodowane czymś innym. Babcia i jej krzyki to jakby Twoje usprawiedliwienie i ukrywanie prawdziwych powodów nocnego płaczu , lęków, życia w stresie.
Gdy ludzie sobie z czymś nie radzą, to szukają winnego, by na niego zwalić winę za zaistniałą sytuację. Ciesz się i dziękuj za rodziców, rodzeństwo, piękny dom, Twoje zdolności. Nigdy nie dostajemy krzyża, którego byśmy nie potrafili udźwignąć. Może gdy się z nim pogodzisz, to on przestanie Ci tak ciążyć?Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione