nasze media Mały Gość 06/2024
dodane 23.08.2007 11:14

Kłótnia rodziców

Moi rodzice okropnie się pokłócili, prawie pobili, wzywałam na pomoc dziadka. Teraz się pogodzili, ale ja cały czas się boję, żę sytuacja się powtórzy. Co mogę zrobić? 11-latka

Bardzo Ci współczuję. To jest przykre dla dzieci, gdy rodzice się kłócą. Oni nie chcą skrzywdzić swojego dziecka, a jednak to robią. Podejrzewam, że nie potrafisz im powiedzieć, jak bardzo się martwisz i boisz. Bo najlepsza byłaby rozmowa na ten temat. Dobrze byłoby zadać pytania albo przynajmniej powiedzieć, że teraz wciąż się boisz powtórki tamtej sytuacji.
Większość ludzi ma problemy z przekazywaniem informacji na temat swoich emocji, odczuć, uczuć.
Jedyne, co mogę radzić, to napisanie listu, długiego i szczerego listu, w którym będziesz pisała tylko o sobie- co czujesz, jak się boisz, martwisz, jak ich kochasz oboje i chcesz, by w domu było miło i bezpiecznie. Rodzice powinni o tym wiedzieć. Ale to niekoniecznie musi pomóc. Bo rodzice miewają czasami kryzysy, kłopoty i nie radzą sobie z życiem. Mocna awnatura nie musi oznaczać
najgorszego. Bo może są ludźmi wybuchowymi. Może im jeszcze bardzo na sobie zależy, bo przecież się pogodzili.
Łatwo być dobrym i miłym dla obcych. Bardzo trudno ułożyć sobie dobrze życie w rodzinie, najmocniej rani się tych, których się kocha!

Módl sie ze wszystkich sił do Matki Bożej, niech Ci pomoże. Oddaj jej z ufnością ten rodzinny problem.

Spróbuj list napisać. Może idź pogadać z dziadkiem i pytaj go, co sie dzieje i jak masz sobie teraz radzić. A może dziadek przekaże rodzicom informacje o Twoim cierpieniu?
Pamiętaj, że konflity rodziców nie mają nic wspólnego z dzieckiem, to się dzieje poza Tobą. Przykro mi, że tak mało mogę pomóc, najwyżej wysłuchać, współczuć i mocno życzyć dobra.
Więcej listów:

zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..