nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022
dodane 26.06.2008 12:23

Zwalczyć zazdrość

Dobrze się uczę i jestem bardzo ambitna. Nie potrafię wyzbyć się zazdrości, gdy ktoś otrzymuje ocenę lepszą ode mnie. Zdarza się to rzadko, ale wtedy nie potrafię opanowac złości. Przstaję lubić te osobę. Jak zwalczyć zazdrość? 12-latka

Zazdrość to bardzo brzydkie uczucie. Najbardziej niszczy tę osobe, która zazdrości. Zresztą, Ty sama czujesz, że to Ci szkodzi i chcesz się tego uczucia pozbyć.
Z jednej strony zazdrość jest uczuciem, a więc nie zależy od nas, pojawia się wbrew naszej woli. Ale zazdrość jest też jednym z grzechów, a to sygnał, by z tym uczuciem walczyć.
Jak?
1. Zmniejszaj swoją ambicję. Nie musisz być we wszystkim najlepsza lub świetna. Człowiek nie może cały czas być na szczycie, trzeba też zejść w dolinę, trzeba się kiedyś potknąć.
2. Wybierz sobie dziedziny, które są dla Ciebie szczególnie ważne, a inne ucz się bez poprzedniej dokładności. Tylko tyle, ile musisz.
3. Ćwicz się w radości z sukcesów innych. To się nie stanie w ciągu jednego dnia, tylko bardzo, bardzo powoli. Staraj sie wczuć w ich sytuację, zrozumieć, że oni też są ambitni, też im zależy....
4. O innych ludziach myśl głównie dobrze, w każdym staraj się dostrzec coś dobrego.
5. Wyrzucaj zazdrość śmiechem, a najlepszy śmiech to śmiech z samej siebie!!! Polecam, to z pewnością pomoże.
6. Samo staranie się wyzbycia zazdrości to już jest coś. A sytuacja musi się powoli zmieniać.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione