nasze media MGN 07/2024
dodane 25.06.2007 08:18

Zablokować kontakt

Przez bloga poznałam dziewczynę, z którą się dobrze rozmawiało, miałyśmy podobnie pesymistyczne podejście do życia. Wymieniłysmy numery komórek. Ona mnie osaczyła- kontakt bez przewry i same dołujące słowa o cięciu.... Zmęczona

Bardzo źle, że wciąga Ciebie w swoje histerie, nieustanne straszenie samobójstwem, że skupia całą uwagę na sobie. To jest takie bardzo, bardzo niedojrzałe zachowanie i dlatego proponuję zmianę numeru komórki i maila, by się odciąć od złego kontaktu. Zablokuj ją natychmiast i zerwij kontakt. Ty nie możesz brać na siebie odpowiedzialności za jej histerie.
Możesz, ale nie musisz napisać pożegnalny i długi list, że musisz zakończyć przyjaźń, która niczego nie buduje, w której nie ma radości życia, która jest tylko emocjonalną grą, wykorzystywaniem Twoich uczuć. Są osoby, które chętnie komuś pomagają, ale robią to, by te osoby od siebie uzależnić. To jest złe. Dlatego trzeba to przeciąć i nie musisz się czuć winna. Nie na tym polega ratowanie tonącego, by razem z nim iść na dno. Trzeba wołać ratownika. Jeśli ona "ratownikowi" ucieka, trudno. Wiem, że to jest brutalne, ale wirtualnie znikaj, bo to jest ZŁO. Przecież się modlimy "ale nas broń ode złego". No to się broń.
Ponieważ na jej blogu pisze sporo dorosłych i to odpowiedzialnych, niech oni przejmą jej sprawy w swoje ręce, Ty jesteś z tego problemu zwolniona. Ciesz się życiem! Ten epizod wspomnij dopiero wtedy, gdy kiedyś Twoje dzieci wejdą w wiek dojrzewania.


Więcej listów:
zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..