nasze media MGN 07/2024
dodane 12.06.2007 16:32

Nachalna przyjaciółka

W klasie jest taka koleżanka, która wszędzie za mną łazi. A ja mam swoją przyjaciółke, ona niby swoją, a jest zawsze obok mnie- w sklepiku, szatni, bibliotece. Nie zgodziłyśmy się, by była z nami w pokoju na wycieczce... Wykończona

Gdy czytałam Twój list myślałam, że to problem 11-latki. Lecz jeśli macie 14 lat, to trzeba zachować się ostrzej. Pewnie ją czymś fascynujesz, ona Cię podziwia, chce zdobyć Twoją przyjaźń. Ale jest bardzo dziecinna W tym wieku już się czuje, że ktoś nas nie chce.
Nie rób awantury, nie krzycz, tylko spokojnie powiedz jej, że macie swoje towarzystwo, że jest Waszą szkolną, klasową koleżanką, ale nie przyjaciółką. W związku z tym prosisz, by za Tobą nie chodziła. Ważny jest sposób, w jaki to powiesz. Bez świadków, grzecznie. Jeśli jednak nie chcesz tak jej odrzucić, to może któraś z koleżanek weźmie ją na bok i cicho wyjaśni, że ona się narzuca, że to jest brak ambiji i bardzo denerwujące, niech ją poprosi, by tego nie robiła, bo się ośmiesza.
Jeśli się obrazi, trudno, nie muszą Cię wszyscy lubić.

Ostatnie wyjście- to przeczekać. Do wakacji zostało 10 dni, więc może wytrzymasz. Przeczytaj list kilka razy i przemyśl, co wybrać.




Więcej listów:






















zadaj pytanie...





« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..