nasze media Mały Gość 04/2024
dodane 22.02.2007 12:55

Trudna decyzja

Na zimowisku poznałam dwie świetne dziewczyny z mojej miejscowości. Lecz wokól nich kręcili się dwaj chłopcy, których nie polubiłam ani oni mnie. Czy utrzymywać z dziewczynami kontakt, jeśli mogę też tych chłopaków spotkać? Gimnazjalistka

Gdybym Was zobaczyła, cała tę grupę chociaż przez jeden dzień, już bym wiedziała, co jest przyczyną Twojej niechęci. Bez tego muszę odpowiadać "w ciemno", więc nie bierz mych słów tak dosłownie, zastanawiaj się, czy dotyczą Twojej sytuacji, czy raczej nie.

Możliwe, że jesteś jeszcze na tym etapie rozwoju, że przy chłopakach źle się czujesz, nie potrafisz prowadzić tych na pół żartobliwych, lekko flirtujących rozmówek. Jeśli tego nie lubisz, nie potrafisz, to absolutnie się nie zmuszaj. Bądź sobą. Jednak znajomości z dziewczynami nie zrywaj, chyba, że to samo ulegnie osłabieniu, gdy zacznie się szkoła.

Pomyśl, czy u podstaw Twojej niechęci nie leży lekka zazdrość, że chłopcy upatrzyli sobie te koleżanki, a nie Ciebie. Sama sobie w prawdzie odpowiedz, bo często jest tak, że dziewczyna, która nie jest obiektem zaczepek i westchnień kolegów, zaczyna ich nie lubić, obraża się też na koleżanki. Gdyby tak było, staraj się zwalczyć wszelkie złe odczucia, bo zazdrość jest grzechem, który niszczy nas od środka.

Może czujesz sympatię do tych dziewczyn, gdyż one swobodnie rozmawiają z chłopakami. Ale bywa i tak, że są przemiłe dziewczyny, które w obecności chłopaków zupelnie się zmieniają, są sztuczne, nakierowane na podrywanie. To może Cię drażnić, jeśli nie jesteś tego typu człowiekiem. Możesz wtedy
ograniczyć spotkania z nimi do tych chwil, gdy będziecie w dziewczęcym towarzystwie.

Przez jakiś czas Twoje rówieśniczki będą się fascynowały chłopakami. Wtedy opuszcza się przyjaciółki, próbuje odebrać koleżance chłopaka i wiele innych niemądrych rzeczy. Po jakimś czasie wraca się do dziewczęcych i sprawdzonych przyjaźni. Dlatego jeśli widzisz coś z tych zjawisk, to nie zrywaj całkowicie kontaktów, bo szkoda. One jeszcze zmądrzeją.

Na koniec- szukaj w miarę możliwości dziewczyn o usposobieniu podobnym do Twojego, ale jednocześnie staraj się mieć dużo koleżanek i bądź otwarta na świat, ale bez przyjmowania zła.
No cóż, życie bywa trudniejsze niż najgorsza klasówka.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..