nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

Smutna

dodane 07.09.2006 14:31

Wielka tęsknota

Mam 9 lat. Moja najlepsza przyjaciółka wyjechała na zawsze do Irlandii! Możemy rozmawiać na gadu, telefonować, pisać listy, ale to nie zastąpi spotkań. Czuję się samotna i bardzo za nią tęsknię!

To zupelnie normalne, że czujesz się samotna i jesteś smutna! Dziwne, gdyby było inaczej! Niech teraz trwa ten czas smutku, masz do tego prawo. A potem wiele problemów się rozwiąże, zobaczysz.
Pomyśl, że dawniej nie można było telefonować, nie było komputerów ani komórek. A też sie zdarzało, ze ktoś wyjeżdżał i przyjaciele musieli się rozstać. Więc jest w tym smutku jakaś pociecha. Teraz od Was zależy, czy będziecie często do siebie pisać, opowiadać o wszystkim. Pisz o tym, co ona może sobie wyobrazić, o zmianach, przecież jej tęsknota może być większa od Twojej, bo zmieniło się całe jej życie! A w szkole rozmawiaj z wszystkimi dziewczynkami. No i ucz się angielskiego, byś kiedyś poradziła sobie w Irlandii, jeśli przyjaciółkę odwiedzisz. Nie porównuj innych dziewczyn do niej, tylko patrz na nie życzliwie, bądź serdeczna i staraj się powoli cieszyć życiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione