nasze media MGN 12/2020
dodane 30.06.2011 20:27

Pozwól sobie na zmiany

Szkoła to koszmar. Nie mam przyjaciół, chociaż tak się staram być uprzejma, daję wszystkim zadania, za kolegę przepisałam cały zeszyt, a on i tak się ze mnie śmieje. W ostatnim czasie przestałam się uczyć, bo myślałam, że nie będą mnie nazywali kujonem. Wiem, że jestem brzydka, gruba. Teraz zaczynają się samotne wakacje... Gimnazjalistka

Nigdy nie zyskasz przyjaciół, jeśli się im podlizujesz, wyręczasz ich. Oni Cię wykorzystywali, a nigdy się takich osób nie lubi. Gdy przepisywałaś za jakiegoś lenia zeszyt, to w sumie bardzo go skrzywdziłaś, bo popierałaś jego lenistwo! Próbowałaś kupić ich przychylność, a to się nigdy nie udaje! W nowym roku szkolnym wejdź do klasy uśmiechnięta, zadowolona i pewna siebie. Jesteś mądrą dziewczyną, Dzieckiem Bożym, żądaj dla siebie szacunku, a przede wszystkim sama siebie szanuj, myśl o sobie dobrze.
Napisałaś, że jesteś brzydka i gruba. A może najwyższy czas, by się wziąć za siebie? Pan Bóg dał ciało piękne i o to ciało też można dbać! Jedz mniej, szczególnie pod wieczór. Bo może Ty stres zajadasz słodyczami, przegryzkami? Domatorzy często tak mają. Od dzisiaj zacznij stosować mnóstwo ruchu. Ogromnie polecam wszelkie prace domowe, bo one spalają wiele kalorii, a do tego szybkie marsze,
biegi, rower, ćwiczenia w domu. Przez ponad 2 miesiące wakacji spróbuj popracować nad swoim wyglądem.
Idź do fryzjerki, pogadaj z nią, jak zmienić fryzurę, by było ładnie. Kosmetyki to nie grzech, nie trzeba nimi gardzić. Możesz stosować różne naturalne maseczki, zadbać o paznokcie, włosy.
Nie załamuj się, tylko działaj. Nie zmienisz innych, to Ty musisz się lekko zmienić, by się lepiej czuć wśród ludzi. No i w przyszłym roku koniecznie weź się za naukę! Bo Twoje konflikty z klasą stały się usprawiedliwieniem lenistwa, a to bardzo źle. Zrób sobie plan pracy nad sobą na czas wakacji.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione