nasze media Najnowszy numer MGN 09/2021
dodane 04.09.2010 16:52

Stanowczo za niski wzrost

Jestem nieprzeciętnie niska, chociaż w rodzinie nikt nie ma takiego problemu. Mama to bagatelizuje, a ja mam dosyć tych uwag z każdej strony, pytań, dokuczania, zupełnie innej sytuacji życiowej niż rówieśniczki. Co robić, by być wyższą? Gimnazjalistka

Nie jestem lekarzem, ale od lat pracuję w szkolnictwie, zdarzają się bardzo niskie osoby. Jednak bardzo często są to osoby o bardzo mocnym charakterze, zadziorne, ambitne, odznaczające się w klasie nie tylko wzrostem. Na ogół ich niski wzrost to sprawa dziedziczna.
Moim zdaniem koniecznie powinnaś iść do lekarza. Potrzebny jest specjalista endokrynolog, bo tylko on zna się na hormonach i będzie wiedział, dlaczego nie rośniesz i czy można Ci jeszcze pomóc. Najpierw skieruje na badania. Nie ukrywam- jesteś bardzo niska. Jest nadzieja, że specjalista pomoże Jeśli nie,
to zostają buty. W ten sposób dodasz sobie już niedługo trochę centymetrów.
Przygotuj sobie póki co kilka ostrych odpowiedzi na różne uwagi- np ta słynna- "Pan Bóg dał mi do wyboru rozum lub wzrost, wybrałam rozum w przeciwieństwie do ciebie"
Jeśli Ty poczujesz swoją wartość, która nie ma żadnego związku ze wzrostem, jeśli się zaakceptujesz, to inni nie będą w stanie Ciebie zranić, bo będzie jakby mur, od którego się ich docinki odbiją.Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione