nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 14.10.2009 12:50

Młodsza wśród starszych

Kuzynka zaprosiła mnie na 18-tkę. Aby nikt się ze mnie nie śmiał, trochę wypiłam, chociaż tego nie uznaję. Proszono mnie do tańca, ale niespecjalnie ze mną rozmawiali. Chcę być lubiana, chętnie przebywam w towarzystwie, ale co robić, by mnie akceptowali? 14-latka

Nie pij i nie pal. Zapewniam Cię, że nastolatka, która nie pije, robi większe wrażenie na starszych i na rówieśnikach. Ja bym radziła na kolejnej imprezie, jeśli się taka trafi, nie pić alkoholu. Wybieraj colę,
soki, rezygnuj z piwa i wódki. Nie ukrywaj też swojego wieku. Nie próbuj udawać starszej niż jesteś, bo
to zawsze wyjdzie na jaw i wcale nie będzie się podobało. Przede wszystkim bądź sobą. Jeśli koledzy kuzynki prosili Cię do tańca, to z pewnością nie robili tego z musu. A byli ostrożni w rozmowie, bo może
mieli świadomość Twojego wieku. To o nich jeszcze lepiej świadczy.
Co masz robić?
1. Nigdy nie udawaj nikogo innego niż jesteś. Bycie naturalną to najlepsza cecha. Ludzie wyczuwają, czy ktoś jest sztucznie wesoły, czy nakłada maskę, udaje, czy też jest autentycznie radosną osobą. Do ludzi pogodnych, do optymistów inni lgną.
2. Ludzie chętnie przebywają w towarzystwie osób silnych psychicznie, mających swoje zdanie. Dlatego nie nadskakuj innym, rób to, co uważasz za słuszne i nigdy nie bój się wyśmiania. A gdyby ktoś żartował z Twojego wieku, czy z tego, że nie pijesz, to śmiej się z nim. Mów, że młodość to najlepsza cecha, że śmieszni są ludzie, którzy potrzebują wspomagania, by się dobrze bawić.
3. Wbrew pozorom osoba niepijąca jest szanowana i lubiana. Chłopcy takie dziewczyny o wiele bardziej szanują, bo nie ma nic bardziej obrzydliwego niż pijana dziewczyna.
4. Pamiętaj, że każdy wiek ma swoje plusy i minusy. Nie trzeba się nigdy postarzać, martwić się wiekiem, tylko cieszyć się tym, co akurat jest.
Dorosłość trwa kilkadziesiąt lat, a młodość, bycie nastolatką, to krótki okres. Ciesz się nim, baw się, rozwijaj się i nie trać nigdy poczucia humoru oraz rozsądku.Więcej listów:

zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..