nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 12.05.2009 16:20

W głębokim dołku

Czuję się okropna, beznadziejna i w sumie nie dziwię się, że nie mam przyjaciół. Inni wciąż są czymś zajęci, spotykają się, śmieją, a ja obok, nikomu niepotrzebna. Samotna

Mam w pamięci uczennicę, która wciąż czekała, że inni do niej podejdą, zwrócą na nią uwagę, że będą o nią zabiegać. Miała nieustannie smutną minę, którą szantażowała innych, by się przy niej skupiali. Pisała jedna z czytelniczek, że dopiero niedawno przestała się na koleżanki obrażać. Bo dotąd w ten sposób wymuszała ich zainteresowanie.
Znasz najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. Bliźniego należy kochać jak siebie samego. No i zapytaj samą siebie uczciwie, czy Ty siebie kochasz, cenisz, czy przyjmujesz siebie samą ze swoimi wadami. Nie ma innej drogi do ludzi jak przez życzliwość, serdeczność, lubienie ich, ale i lubienie siebie. Musisz uwierzyć, że jesteś jedyna, wartościowa, niepowtarzalna, że warto z Tobą przebywać, bo robi się wówczas jaśniej na duszy..
Pomyśl, z jaką osobą, o jakich cechach, chciałabyś się przyjaźnić i to Ty staraj się być właśnie taka. Aby odważniej wejść między rówieśników, pomaga niekiedy zmiana fryzury, coś nowego z ubrania, ale najważniejsze jest wewnętrzne przekonanie o własnej wartości, blask życzliwości naszego uśmiechu i spojrzenia.Więcej listów:

zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10