nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 19.08.2008 12:41

Zlikwidować nadwagę

Nie schudłam w czasie wakacji, chociaż chciałam. Zabrakło silnej woli. Tymczasem w szkole znowu będzie ważenie. Już sie boję, bo pewnie ważę najwięcej w klasie! Co zrobić, by szybko schudnąć? Nastolatka

Gdy będzie dzień ważenia, to trzeba wcześniej iść do pielęgniarki i poprosić, by nie ważyła Cię przy wszystkich, by nie podawała Twojej wagi. Jako kobieta powinna to zrozumieć. Poza tym, może Ty wcale nie masz nadwagi, tylko koleżanki są jeszcze dziecinnie zbudowane, mają nawet niedowagę. Spełniam jednak Twoją prośbę i podaję kilka uwag.
Trzeba ograniczyć potrawy mączne- pieczywo oraz absolutnie nie jeść ciastek. Żadnych chipsów, paluszków, lodów. Gdy jesteś głodna, to jedz owoce a jeszzce lepiej warzywa, jest ich teraz tak dużo.
Posiłki jedz normalnie, ale nie do zapchania. Pij wodę, żadnych soków. Nie urządzaj głodówek, bo to niezdrowe, szkodliwe dla nastolatki.
Zasada dodatkowa- porządne śniadanie, obiad sensowny, z dużą ilością warzyw, a kolacja nieduża, znowu z warzywami, owocami i to ok.19.00 i potem już żadnego jedzenia. Nic się nie stanie, jeśli zaspokoisz głod w ciągfu dnia, trzeba też słuchać swojego organizmu. Lepiej jeść więcej posiłków w ciągu dnia niż 3 i rzucać się na nie z wielkim głodem/
Dla mnie najlpepszym sposobem na zgubienie kilogoramów jest mnóstwo ruchu i do tego ograniczenie mąki i mącznych potraw oraz rezygnacja ze słodyczy. Gdy będziesz miała bardzo ochote na cos słodkiego, to lepiej cukiereki, czekolada niż ciastka.
Przez ostatnie dni wstawaj już w miarę wczesnie i baaaaardzo akywnie spędzaj dni- rower, piłka, szybkie spacery, wszędzie pieszo i to szybkim krokiem. Możesz skakać na skakance, możesz sobie sama dużo i szybko tańczyć w pokoju.
Uwaga- bardzo doużo kalorii spala sie podczas zwyczajnych prac domowych- umyj mamie wszystkie okna, umyj podłogi, rób inne porządki, -wszystko szybko. Jeśli blisko mieszka babcia, stara ciocia- to im też zaoferuj pomoc.


Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione