nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 17.04.2008 16:14

Piszę powieść...

Piszę powieść o życiu nastolatki. Chciałabym ją wydać. Pisałam już do różnych wydawnictw, ale albo nie odpisywali, albo krótko, że nie skorzystają. Co z tym robić? Pisać, czy nie? Autorka

Znam kilka piszących ludzi, w tym świetnie piszących. Ale nikt im tego nie wyda. Bo wydawnictwa muszą być nastawione na zysk. Nie chcą ryzykować.
Rowling, autorka Pottera przez bardzo długi czas szukała wydawnictwa i nikt nie chciał jej drukować. Byłam na spotaniu z Anną Onichimowską, świetną pisarką, która dwa lata szuała wydawnictwa, wszyscy odrzucali jej powieść.
Możesz bardzo dobrze dopracowaną powieść wysyłać elektornicznie do różnych wydawnictw, ale są małe szanse, by ktoś zaryzykował.
Trzeba i tak pisać, tworzyć i czytać. Czasami wydawnictwa ogłaszają konkursy literackie, wtedy warto posyłać. To najlepszy sposób. Regularnie szukaj przez google "konkursy lietarackie".

Jakiś fragment możesz przesłać na naszą stronę internetową, do Chaty Literata. Mogę to
tam umieścić, jeśli chcesz. Ale nie wiem, czy specjaliści z wydawnictw tam zaglądają, oni są na ogół bardzo zapracowani. Lecz to jest właśnie strona dla Was młodych pisarzy, poetów.Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione