nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021
dodane 19.07.2007 09:25

Pewność siebie

Jestem bardzo niepewna i nieśmiała. Wydaje mi się, że brzydka. Nie miałam nigdy chłopaka. Jak zdobyć pewność siebie? Nadwrażliwa

Połóż się wygodnie i przypomnij jakieś miłe chwile. To będzie jak tabletka. W ciągu dnia wracaj do tego obrazu. Uśmiechaj się na samo wspomnienie!!!
Przyjrzyj się sobie uważnie w lustrze. Nie ma brzydkich dziewczyn! Czasami wystarczy zmiana fryzury, dobry fryzjer, który mądrze doradzi. Największe znaczenie ma jednak uśmiech!! Naucz się chodzić wyprostowana, uśmiechnięta, najpierw udawaj zadowoloną, a potem taka się staniesz!
Pracując nad sobą, nie zapomnij o tym, by siebie akceptować! Nie wszyscy mogą być zaradnymi cwaniakami! Ludzie są różni, by się wzajemnie uzupełniali. Dobierają się czasami na zasadzie przeciwieństw.
W sprawach duchowych polecam kilka spraw;
1. Przypomnij sobie filmy o Janie Pawle II, niech on będzie Twoim duchowym przewodnikiem.
2. Pożycz w najbliższej bibliotece powieść Musierowicz pt "Nutria i Nerwus" Jeśli Ci się spodoba, to potem jest wiele następnych z serii, a w każdym bohaterami są polskie współczesne nastolatki, nie zawsze przebojowe, bardzo różne.
3. Jeden z psalmów zaczyna się słowami "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie!" Powtarzaj sobie te słowa, poszukaj tego psalmu, naucz się fragmentu i uwierz w te słowa.
4. Bardzo polecam wszelkie książki księdza Jana Twardowskiego! Uczą zawierzenia Panu Bogu i prostej radości życia.Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione