nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 15.06.2007 17:10

Wyluzować

W grupie często nie wiem, co powiedzieć i tylko myślę o tym, dlatego siedzę cicho. A jak nie myślę o tym co mówić, to zazwyczaj normalnie mówię i fajnie mi sie gada z innymi. Ale te męczące myśli dominują. Jak się ich pozbyć? Spięta

Wyzbycie się tej cechy jest bardzo trudne. Bo masz taką naturę, że krytycznie się oceniasz i jesteś jednocześnie perfekcjonistką, chcesz być zawsze dobra, może najlepsza!
Podaję Ci kilka sposobów, które chociaż troszkę mogą pomóc:
1. Gdy jesteś w grupce, staraj sie z tego cieszyć, wpraw się w dobry humor.
2. Staraj się wytworzyć w sobie myślenie pozytywne, czyli nie przejmuj się, nie martw na zapas.
3. Bądź pewna siebie, ale nie zarozumiała, lecz taka wewnętrznie radosna.
4. Nie musisz być we wszystkim najlepsza, pogódź się ze swoimi niedoskonałościami
5. Nie sądź, że inni wciąż Cię oceniają, bo każdy zajmuje się głównie sobą, wcale tak bardzo nie patrzy na innych.
6. Nie martw się tym, że niektórzy nie bardzo Cię lubią. Bo nigdy w życiu nie będzie tak, że wszyscy będą Cię lubili. Nie muszą. Bądź normalnie serdeczna, koleżeńska, ale nie na siłę.
7. Gdy stoisz w grupce staraj się mieć dobry humor, wtedy łatwiej będzie wyluzować i rozmawiać normalnie. Podejrzewam, że jesteś solidną i poważną, ambitną osobą, dlatego masz z tym problemy.
8. Zastanów się, czy nie oceniasz krytycznie innych. Wtedy człowiek robi się podejrzliwy, niechetny. Jeśli nauczysz się widzieć dobro w ludziach, w świecie, będzie Ci łatwiej.
9. Stwórz w swojej głowie jakiś miły obraz- np ulubione miejsce, sytuacja i przywołuj go jak karetkę, niech Ci pomaga być bardziej radosną.
10. Wcale nie trzeba bez przewry mówić, czasami dobrze jest zadawać krótkie pytania, które świetnie podtrzymują rozmowę.
W powieści Musierowicz "Język Trolli" jest małowmówny bohater, który dosyć dobrze sobie z tym radzi. Zobacz, jak on prowadzi rozmowy. Nie ma kompleksów.

Naucz się nie przejmować przeszłością, bo już się nic nie zmieni, nie martw się o przyszłość, bo nie masz pojęcia, jak się potoczy, natomiast naucz się z każdej chwili czerpać radość. Jeśli coś jest miłe, to się tym ciesz, a jeśli przykre, to też się ciesz, bo zaraz czas minie i ta sprawa odejdzie w przszłość!!!


Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..