nasze media Najnowszy numer MGN 12/2023
dodane 19.04.2007 13:13

Pokonać pokusę

Jak pokonać pokusę, jeśli dziewczyna chce współżyć, a ja też mam ochotę. Jednak wiem, że to ciężki grzech. Gimnazjalista, klasa II

Myślę, że gimnazjaliści są ofiarami kultury masowej! Czy nikt Wam nie wyjaśnił, że człowiek w życiu
nie może robić tego, na co ma ochotę. Są zwierzęta, które posługują się instynktem. Czują, że muszą współżyć i tak robią. Czy Wy przestajecie być ludźmi w tej kwestii i stajecie się zwierzętami?
Martwię się o Was! Nie daj się ogłupić. Wszystko ma swój czas, a Wy z pewnością nie dojrzeliście
do czasu, by współżyć. Zapewniam Cię, że przykazania jak znaki drogowe pozwalają żyć godnie i bezpiecznie! Takie zupełnie świadome, planowane przekraczanie przykazań to grzech bardzo ciężki.
Przemyśl swoje poglądy, zachowanie. PRechodzę do Twojego pytania, jakpokonać pokusę:

1. Jan PawełII powiedział młodzieży: choćby nikt od Was nie wymagał, to Wy sami od siebie wymagajcie! Odnoście sami nad sobą zwycięstwa, miejscie swoje Westerplatte. /Westerplatte - to miejsce, gdzie na początku II wojny światowej Polacy się bohatersko bronili/ Ty też możesz sobie postawić wymagania, że będziesz wierny przykazaniom, choćbyś został w tym sam. Choćby już nikt z kolegów nie rozumiał, dlaczego to robisz.

2. Pan Bóg kocha ludzi, każdego człowieka wielką nieodwzajemnioną miłością. By nas ratować oddał na cierpienie własnego Syna. On już przeprosił Boga za nas. A my mamy całkowitą wolność podejmowania decyzji- dobrych lub złych. Każdy daje Ci jakieś ograniczenoa, ale nie Bóg- On dał Ci wszystko, a Ty rób z tym, co chcesz. Przykazania mają Ci pomóc, ale przceież możesz je odrzucić.

3. Już się chyba przekonałaś, że na wiele rzeczy masz ochotę, ale nie można tego robić. Nie możesz prowadzić samochodu, nawet jeśli umiesz. Rozumiesz zasadność ograniczenia szybkości, zakazu wjazdu i inne. To dla Ciebie oczywiste. Współżycie jest zarezerwowane tylko dla małżeństw, tylko wtedy piękne i daje pełną satysfakcję, radość. Inaczej to coś bardziej zwierzęcego, instynktownego.

4. Współżycie związane jest z powołaniem do życia dziecka. Ono ma prawo do dojrzałych rodziców, a nie do nastolatków, które chciały sprawdzić, na czym to polega.

5. Bardzo bym się obawiała dziewczyny namawiającej na seks. To znaczy, że ona nie ma żadnych zahamowań. Czy wyobrażasz sobie, że kiedyś będzie matką? Ilu partnerów będzie miała w życiu? Chcesz być jednym z nich? Użyty jak przedmiot?

6. Prawdziwa miłość jest czysta, wiąże się z wielkim pragnieniem dobra tej drugiej osoby. Wy myślicie tylko o swojej przyjemności, nie ma tu miłości, tylko ciekawość, pożądanie / ale chyba ciekawości więcej/ Zresztą każdy szczegól będzie omówiony przy koleżnkach, może wyśmiany, bo to się też robi, by innych zaszokować, zaimponować swoją "dorosłością".

7. Pokusy są po to, by je przezwyciężyć. Nawet zwierzęta to potrafią.

Obejrzyj sobie filmy o Janie Pawle II. On tak bardzo wierzył w młodzież. Ostatnie słowa były o młodych. Bądź godny słowa człowiek i chrzescijanin.


Więcej listów:


zadaj pytanie...« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..