nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 19.12.2006 16:46

Granice depresji

Chcę być dobra, ale nie wychodzi mi to. Chcę być wesoła, cieszyć się tym, co mam, a nie udaje mi się. Myslę, że muszę coś zrobić ze swoim życiem, ale co? Czasami myślę, że jestem na granicy derpresji. Smutna

Typowy myślący nastolatek musi być wściiekły lub smutny. Bo jest jak gotująca się zupa. Zanim będzie gotowa- musi wrzeć! Zanim dojrzejecie, musicie wrzeć, czyli wściekać się, załamywać się. W ten sposób szukasz swojej drogi w życiu! Młodzież wścieka się nawet wtedy, gdy wszystko jest ok. To minie. Ważne, by móc działać, robić coś dobrego i sensownego. Musisz to sama znaleźć, bo to musi sprawiać Ci przyjemność, musi być pożyteczne, rozwijać Twoją osobowość.
1. Pomyśl, komu byś mogła pomóc. Tak bardzo konkternie. Jest taka ilośc starych ludzi, których dzieci nie mają czasu lub są daleko. Właśnie w tym tygodniu mogłabyś komuś złożyć życzenia, gdy go spotkasz z zakupami, zagadać go, umówić się, regularnie pomagać.
2. A może nie nadajesz się do tego. Może ten nadmiar energii powinnaś zużyć w sporcie? Może jeszcze teraz trzeba by się zapisać na aerobic, tańce, cokolwiek innego? Gdy będziesz wracała wykończona, nie będzie czasu ani sił na wściekłość.
3. Może lubisz dzieci? Coś zorganizujesz, jakąś pomoc. Może zgłosisz się do Caritasu i jakoś będziesz mogła coś sensownego robić?
4. Złość bardzo dobrze wychodzi w pracy fizycznej! To są dwie korzyści- coś sprzątasz i gubisz złość. W tym tygodniu możesz się popisać- weż na siebie sporo prac.
5. Wiele dziewczyn marzy o miłości, Filmy pokazują ją jako cel życia! Tylko z chłopakiem życie ma sens, bez niego nie ma. Dlatego chodziecie smutne i złe, bo jesteście tak inne niż bohaterki książek i filmów, które gdzie się ruszą, to znajdują chłopaków. Tymczasem klasowi koledzy są zupelnie inni! Chłopak się znajdzie, gdy przyjdzie na to czas. A teraz szkoda czasu na smutki. Szukaj, co mądrego by robić.
6. Zasatanów się, jakie masz talenty i rozwijaj je. Co Cię interesuje i poszerzaj wiedzę w tym kierunku. Co chcesz w życiu robić, co studiować i powoli tych wybranych przedmiotów ucz się poważnie.

Nie zamartwiaj się złym humorem, ale mimo wszystko staraj się go pozbyć! Szukaj w sobie entuzjazmu, wtedy będziesz na szczycie świata!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..