nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021
dodane 11.07.2006 08:29

PRZEPOWIEDNIE BREDNIE

Dowiedziałam się z telewizji, że wnet spadnie na nas wielki meteoryt i nic nas nie uratuje. A ja mam małą siostrę i bardzo się martwię. Przerażona

Niektórzy dziennikarze gotowi są wiele zrobić, by wzbudzić zainteresowanie, by zatrzymać widzów przy ekranie. Padłaś ofiarą, uwierzyłaś, przestraszyłaś się. Tymczasem gdyby to była prawda, świat szalałby z przerażenia, nie byłoby innych tematów. Twoje zmartwienie jest dowodem na to, że dzieci nie powinny oglądać programów, które nie są dla nich przeznaczone. Bo każdy dorosły przyjmuje taką wiadomość z dystansem. Wie, że jest bardzo mocno przesadzona albo zupełnie nieprawdziwa. Dziennikarz przygotowuje ten program dla takiego widza i byłoby mu przykro, że wystraszył taką dobrą dziewczynkę jak Ty.
Ciesz się spokojnie życiem, opiekuj się swoją siostrą. Nie martw się żadnymi przepowiedniami. A gdy siostra dorośnie do oglądania telewizji, to pilnuj, by to były tylko wartościowe programy dla dzieci. Lepiej baw się z nią, wymyślaj różne zajęcia, czytaj jej dużo książek, by kiedyś nie musiała się martwić tak jak Ty dzisiaj.

POBIERZ KORKI

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione