nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024
dodane 01.02.2011 23:16

Zmienność uczuć

Byliśmy parą, aż nagle powiedział, że mu przeszło. Powoli doszłam do siebie, a tu on wciąż zerka, nawiązuje rozmowy. Namawiał nawet na spotkanie poza szkołą. Wciąz czuję jego wzrok, zresztą, zachowuje się tak jak wtedy, gdy zaczynaliśmy. Wtedy to ja naciskałam, a teraz? 15-latka

Rozumiem sytuację. Jesteście w wieku, gdy chłopcy mają jeszcze wiele problemów ze zrozumieniem, czego właściwie chcą. Chłopak najpierw szczerze mówił, że kocha, a potem równie szczerze, że mu przeszło. Po prostu tak czuł. W sumie był uczciwy, bo niczego nie udawał. A gdy już się z Tobą rozstał i minęło sporo czasu, to poczuł, że nadal go interesujesz. Najpierw był tym skołowany, teraz coraz bardziej ciągnie go do Ciebie.
Decyzję musisz podjąć sama. Ja bym się nie spieszyła, tylko szłabym bardziej w kierunku koleżeństwa, przyjaźni. Jeśli zaś poczujesz, że chcesz z nim znowu chodzić, to tak tym kieruj, by jemu się zdawało, ze to jego wola. Chłopak musi być chłopakiem i pewne role do niego należą. Niech się trochę pomęczy, niech się stara o Ciebie, a Ty zakręć mu w głowie, nie le na pierwsze skinienie. Jesteście jeszcze młodzi, im wcześniej tworzy się para, tym szybciej się rozlatuje. Wiele par potrzebuje kilka takich rozstań i powrotów, by wreszcie doszli do siebie na długo, a czasem i na zawsze. Ale na takie decyzje macie jeszcze mnóstwo czasu, teraz z wyznaniami ostrożnie.


Więcej listów:


zadaj pytanie...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..