nasze media Najnowszy numer MGN 04/2023
dodane 20.10.2009 14:23

Pożyteczna nieśmiałość

Spodobał mi się kolega ze szkoły, ale niestety nie potrafię przełamać nieśmiałości. Jak zwrócić jego uwagę, co zrobić, by mnie dostrzegł? 13-latka

Do pewnego czasu nieśmiałość hamuje nastolatka. Tak musi być, to chroni przed nowymi problemami. Jeśli nie potrafisz przełamać nieśmiałości, to znak, że jeszcze nie nadszedł dla Ciebie ten właściwy moment. Może tylko z daleka będziesz mu się przypatrywać, wzdychać do niego. Poza tym, on też
może jeszcze nie mieć ochoty na chodzenie z dziewczyną.
Jeśli Ci jednak bardzo zależy, to trudno, trzeba zacząć działać. Trzeba tak wędrować po szkole, by wciąż go spotykać, trzeba mu się uważnie przyglądać, sprawdzić jego podział godzin i niby przypadkiem spotykać do przy wejściu i wyjściu i w różnych miejscach szkoły.
Inny sposób to wykorzystanie informacji od koleżanek. Trochę to niebezpieczne, bo plotkarki potrafią wiele lub wszystko zepsuć, ale to też sposób.
Współcześnie gadu pozwala przełamać nieśmiałość, ale oczywiście bez żadnych wyznań, to ma być tylko koleżeńskie pozdrowienie, zwyczajna i koleżeńska rozmowa.
Jeśli zaczniesz go uważnie obserwować, to się więcej dowiesz. I musisz mieć poczucie własnej wartości. Bo jeśli tego nie masz, to i on Cię uzna za mało wartościową dziewczynę.Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..