nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023
dodane 30.01.2007 13:35

Przyjaźń- to za mało!

Czuję, że koleżanka z klasy jest tą osobą, z którą chcę być całe życie. Powiedziałem jej trzy razy, że ją kocham. Ona mówi, że możemy być przyjaciółmi. Co robić, by też odczuła zakochanie? 14- latek

Myślę, że propozycja przyjaźni dobrze świadczy o tej dziewczynie. Jesteście trochę za młodzi na wielkie słowo "kocham". U tak młodej osoby brzmi to niekiedy dziecinnie. Nie nadużywaj tego słowa, bo co zrobisz, gdy inna dziewczyna zawróci Ci w głowie? Chociaż znam przypadki trwałego uczucia nastolatków, ale oni tak szybko nie mówili tego najważniejszego słowa.
Jeśli rzeczywiście zależy Ci na tej dziewczynie, to ciesz się, że nie odrzuciła Cię zdecydowanie, nie wyśmiała. Przyjaźń to bardzo cenny dar i korzystaj z niego. Rozmawiajcie dużo, spotykajcie się, dorastajcie razem, ale nie zamęczaj jej wyznaniami. Jej uczucie może przyjśc nagle. A teraz
nie ma sensu bawić się w dorosłość, tylko razem dorastać- bądź kumplem, przyjacielem, który dużo widzi, zawsze wesprze, na którego może liczyć. Może Wasza droga do siebie będzie bardzo długa, a może nie jest Wam pisane być razem i wtedy okaże się, jak dobrze, że ona Ciebie hamowała.
Należy się cieszyć z tego, co się ma. A Ty masz dużo- ofertę przyjaźni.

Jeśli jesteś sprytny to będziesz tak dobrym przyjacielem, że ona juz bez Ciebie nie będzie potrafiła żyć. To trudne zadanie, ale znam ludzi, którzy tą drogą osiągnęli cel.

Więcej listów:


zadaj pytanie...


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..