nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021
dodane 07.11.2006 16:53

Jak się dobrze zakochać?

Inaczej niż koleżanki z klasy zakochuję się w nieodpowiednich osobach. Teraz w diakonie! Jak wybrać osobę, która będzie ze mną na zawsze i będzie odpowiadać mojemu wiekowi? Niepoprawna

Nikt nie wie, dlaczego zakochujemy sie w tej, a nie w innej osobie. Specjaliści różnych dziedzin
próbują to pojąć i wciąż są nowe teorie. Jedna z nich tłumaczyłaby Twoje zauroczenie starszymi tym, że Twój organizm jeszcze się broni przed poważnym uczuciem i wyszukuje osoby niedostępne. Ty się dopiero przygotowujesz do miłości. Organizm stosuje taką metodę, że podsuwa Ci niedostępnych. Czyli wiesz, jak to jest, ale narazie bez wzajemności.
Widocznie koleżanki mają inne charaktery. Czy to jest diakon, który wkrótce zostanie księdzem? Jeśli tak, to schowaj głęboko swoje zauroczenie. Możesz płakać, cierpieć, ale chowaj i nawet mrugnięciem powiek nie pokazuj, co czujesz.
Staraj się poznać dużo normalnych chłopaków. Oni są jeszcze dziecinni, ale wyrosną. Ważne są rodziny, z których pochodzą, wychowanie, szkoły. Dbaj o swój rozwój, rozglądaj się uważnie, czytaj powieści dla nastolatek. One pokazują, że czasami szukamy daleko, a ktoś jest blisko. Czytałaś "Szóstą klepkę" albo "Opium w rosole" M. Muiserowicz - bohaterowie marzą o miłości, a nie widzą jej blisko siebie.Popełniają głupie błędy.
Każdy chce kochać i być kochanym. Z nieznanych nam powodów jedni mają to szybciej inni później. Ciesz się, że potrafisz być zauroczona, że Ci na kimś bardzo zależy, że znasz już to drżenie serca. Miłość ma być czysta i piękna, ma dodawać skrzydeł i na taką czekaj. A czekając- trochę szukaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  kawa
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione