nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 09.11.2010 14:10

Gamów w diecezji opolskiej - parafia św. Anny


Szczęść Boże.

Bardzo serdecznie pozdrawiamy z maleńkiej (liczy zaledwie 380 dusz) parafii pw. św. Anny w Gamowie (diec. opolska).

Pragniemy poinformować, że w październiku podczas nabożeństw różańcowych od pierwszego dnia aktywnie włączyliśmy się w akcję „Samochód za grosze” na zakup samochodu dla naszych kolegów z Domu Nadziei w Lusace.

Codziennie podczas nabożeństwa wysłuchaliśmy krótkiego fragmentu historii Cudownego Medalika i odmówiliśmy w intencji misji część różańca przypadającą na dany dzień. Po błogosławieństwie idąc po obrazek do medalionu „Noś i Proś” wrzucaliśmy do szklanego naczynia grosik, często nawet kilka czy kilkanaście.

Było nawet tak, że czasem, gdy któreś było chore, to babcia w zastępstwie szła wrzucić grosik…

W sumie przez cały miesiąc nazbieraliśmy 249, 33 złote (w połowie października mieliśmy 105, 85 zł). Wszystkie te „grosiki” już wpłacił nasz Proboszcz na konto Ojców Białych Misjonarzy Afryki.
Dziękujemy przy tym Paniom z Banku Spółdzielczego w Raciborzu, które bez konieczności wymiany cały bilon chętnie przyjęły (nawiasem mówiąc podziwiały nas!).

Cieszymy się, że w ten sposób – przede wszystkim naszą modlitwą, ale i „groszowym” darem – mogliśmy wspomóc misjonarzy i chłopców, wśród których pracują.

Pozdrawiamy z modlitwą w Panu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..