nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022
dodane 29.01.2010 09:14

Parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach


WADOWICKIE MARGARETKI,
które zakwitły w środku zimy…


Dzieci z parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach głęboko przeżywały roraty ze św. Janem Marią Vianneyem. Pod koniec Adwentu w większości wzięły udział w konkursie ze znajomości życia patrona kapłanów. Konkurs został zorganizowany przez księży prowadzących roraty: Ks. Mariusza Wojdana – wizytatora katechetycznego i Ks. Piotra Zioło – wikariusza, z inicjatywy Księdza Proboszcza Tadeusza Kasperka.
Zaskakującym owocem rorat, którym patronował Proboszcz z Ars jest powstanie 12 Wadowickich Margaretek… Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach z okazji Roku Kapłańskiego zobowiązali się do modlitwy w intencji pięciu księży pracujących w parafii św. Piotra Apostoła. Za księży wymienionych wcześniej, jak również za Ks. Jacka Szydło i Ks. Stefana Trojana.
Na terenie szkoły na początku stycznia 2010 r. powstało 12 Margaretek: 11 klasowych i jedna Margaretka rodzinna… Karolinka Hydzik z klasy 1a zaproponowała, że jej cała rodzina może stanowić Margaretkę, ponieważ w domu z rodzicami i jej rodzeństwem wszystkich jest siedmioro. Najmłodszej uczestniczce Margaretki - Dominiczce, która ma cztery lata, na początku będą pomagać inni, by mogła wywiązać się z tego pięknego i zaszczytnego zobowiązania, podjętego na całe życie w intencji konkretnego kapłana.
Patrząc na piękny odzew dzieci w tej sprawie można mieć nadzieję, że w przyszłości będą wspierać kapłanów nie tylko modlitwą, ale i konkretnymi działaniami w Kościele, za który już teraz poczuły się odpowiedzialne.

S. M. Grażyna WydraSzkolne Margaretki z Wadowic:


MARGARETKA nr 1 z klasy 1a – Michał Szczygieł, Tomasz Ficek, Stanisław Ryłko, Łukasz Rajda,
Gabriela Radwan, Tomasz Hareńczyk, Maja Kawnik.


MARGARETKA nr 2 z klasy 1b – Konrad Niziński, Nikola Stuglik, Radosław Wiliński, Jarosław Gąsiorek,
Oliwia Szczerkowska, Oliwia Piszczek, Szymon Tomczak.


MARGARETKA nr 3 z klasy 1c – Bartosz Mrowiec, Eryk Skawina, Dominik Marszałek, Mikołaj Woźniak, Marzena Zaczyńska, Weronika Korpała, Mateusz Sroka.


MARGARETKA nr 4 z klasy 1c – Maria Stopka, Julia Żak, Maja Sumera, Łukasz Brańka, Mateusz Ryskala, Kacper Nowakowski, Aleksandra Sumera.


MARGARETKA nr 5 z klas 1b i 1c – Adrianna Stępniak, Hubert Węgrzyn, Jakub Kolber, Kacper Ramenda,
Paulina Zalejska, Paulina Widlarz, Matylda Marcinkiewicz.


MARGARETKA nr 6 z klasy 3a – Klaudia Sroka, Przemysław Malczyk, Emilia Miodońska, Danuta Miarka, Michał Bojczuk, Aleksandra Kumorek, Dariusz Russek.


MARGARETKA nr 7 z klasy 3b – Katarzyna Kwarciak, Korneliusz Oleksy, Karolina Śliwa, Weronika Targosz, Patryk Sporysz, Natalia Zalejska, Dawid van Rijswijk.


MARGARETKA nr 8 z klasy 3c – Julia Zięba, Julia Wójcicka, Szymon Hareńczyk, Lilanna Bułat,
Kacper Kozioł – nieobecny, Wojciech Woś, Natalia Wójcik.


MARGARETKA nr 9 z klasy 3b i 3c – Sylwia Zemła, Martyna Sarnecka, Gabriela Jamroz, Monika Tatka,
Kinga Szwajcowska, Kamil Zemanek, Kacper Paluchowski.


MARGARETKA nr 10 z klasy 6a i 6b – Magdalena Głowacka, Żaneta Leśniak, Krystian Lach, Wojciech Tutaj, Klaudia Barszczewska, Jakub Sumera, Gabriel Ulatowski.


MARGARETKA nr 11 z klasy 6a i 6b – Klaudia Kubera, Marta Czech, Anna Zadora, Tomasz Warmuz,
Jakub Skrzyński, Konrad Gurdek, Oliwia Matuła.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione