nasze media Najnowszy numer MGN 11/2018
dodane 05.06.2008 15:36

Wybór liceum

Od najmłodszych lat mam powołanie do kapłaństwa. Chciałbym się powoli przygotowywać do seminarium. Chcę iść do gastronomika, ale nie wiem, czy to dobry wybór. 15-latek

Moim zdaniem najlepsze byłoby liceum, profil humanistyczny. Na maturze mógłbyś wybrać rozszerzony polski, religię, język obcy. Wtedy masz jasny wstęp na uczelnię, czyli do seminarium. Bo seminarium to też studia wyższe i dosyć ciężkie.
Jeżeli jednak bardzo chcesz iść do szkoły gastronomicznej, to tylko dowiedz się, czy ona skończy się maturą. Bo to chyba nie jest zawodowa? Teraz, gdy jesteś w weiku dojrzewania w ciągu tych 3 lat okaże się, czy to powołanie się rozwinęło, czy nie.
Zawód, ktory zdobędziesz w gastronomiku może się przydać. Znam księży po różnych technikach, znam takich, którzy skończyli lub zaczęli inne studia. A może kiedyś wybierzesz jakiś zakon, wtedy zawód zwiazany z gastronomią bardzo by się przydał.
Jeśli chodzi o przedmioty to do przyszłych studiów w seminarium najbardziej potrzebny jest - polski, historia, język obcy i oczywiście religia na najwyższym poziomie!
Już polecam Ci katolickie portale internetowe, gdzie będziesz czytał różne artykuły, a podczas wakacji moze warto wyjechać na jakieś dni skupienia lub na pielgrzymkę?
Jeśli maszo chotę, pytaj.
Nauka w seminarium jest miedzy innymi uzależniona od zdanej matury.
Więcej listów:


zadaj pytanie...
« 1 »
oceń artykuł

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 17.11.2018
  łączna liczba komentarzy: 104
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10
 • 5
  katolikwojownik