nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022
dodane 26.11.2008 11:52

19 grudnia 2008 r. Piątek III tygodnia Adwentu

Paweł wskrzesza młodzieńca Eutycha „Nie wstydź się świadectwa Pana naszego (...) weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!” (2 Tm 1, 8)

Z drugiego listu do Tymoteusza:
„Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!” (2 Tm 1, 8)

Paweł wzywał na ratunek Jezusa. Wiedział dobrze, że nie od niego zależy, czy chłopiec będzie żył. I stał się cud. Chłopiec ożył. Ludziom nie mieściło się to w głowie. Widzieli, że chłopiec nie żyje i nagle wstaje, jak gdyby spał na ulicy. Niektórzy byli na pewno nawet przerażeni. Paweł im odpowiedział: „Bo nie znacie jeszcze Boga. Dla Boga nie ma nic niemożliwego”. I jeszcze dodał, że doświadcza tego od lat. To znaczy, że ciągle przekonuje się o tym, że Pan Bóg wszystko może.
Też byście tak chcieli? To jest możliwe, jeśli się wierzy!

Pytania:
1. Gdzie Paweł wskrzesił młodego człowieka Eutycha? – odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

2. Dlaczego Eutych spadł z okna na trzecim piętrze?

3. Jakie ważne słowa zapisał św. Paweł w Drugim Liście do Tymoteusza?

Zadania:
1. Zachęcić na Roraty tych kolegów albo koleżanki, którzy do tej pory w ogóle nie byli – przed Wigilią mogą przyjść jeszcze trzy razy.

2. Pomodlić się do św. Pawła o wielką wiarę i odwagę, gdy trzeba się przyznać do Jezusa.

UWAGA!
Można obejrzeć sobotni programu ZIARNO w TVP. Usłyszycie tam pytanie o św. Pawle. Prawidłowe odpowiedzi będą nagrodzone „małogościowymi" książkami o św. Pawle „Z ciemności do światła"/ „Listy z podróży". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione