nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Żywe jest słowo Boże, skuteczne, i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny (Hbr 4,12)

dodane 07.04.2010 11:47

Marek Kamiński

Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. (J 20, 29)

Marek Kamiński
podróżnik


Święty Tomasz musiał dotknąć ran Pana Jezusa, by uwierzyć. Czasem ja też wystawiam Boga na próbę. Proszę Go o konkretne rzeczy, a potem czekam na potwierdzenie mojej modlitwy. Niewierny Tomasz jest we mnie często podczas moich wypraw.
Niedawno przepłynąłem kajakiem Wisłę. Wiele razy modliłem się wtedy o pogodę. Prosiłem, żebym nie miał przeciwnych wiatrów, żebym umiał wykorzystać żagiel. Okazało się jednak, że przez większość dni musiałem płynąć pod wiatr. W dodatku było bardzo zimno. Temperatura spadała czasem nawet do minus 15 stopni. Gdy dotarłem do celu, stwierdziłem, że jednak to wszystko miało sens, że warto było się trudzić. Nie szkodzi, że nie wszystko było po mojej myśli. Ważne, że było po myśli Pana Boga. A On często ma inne plany niż my.
Gdy przypominam sobie wyprawę z Jaśkiem Melą na Biegun Północny, myślę, że doświadczyliśmy wtedy cudu. Na ostatnim odcinku wędrówki znaleźliśmy się w krytycznej sytuacji. Kończyło się jedzenie i paliwo. A teren był potwornie trudny do przebycia. Stwierdziliśmy, że nic nam to nie da, jeśli dziennie pokonamy więcej kilometrów. Nic nie da, jeśli zostawimy część ekwipunku. Pozostała nam wiara i modlitwa. Zawierzyliśmy Bogu. I stało się jak w bajce. Teren się wyrównał, wiatr ustał, a my dotarliśmy na biegun.
Pan Bóg daje nam znaki, ale zdarza się, że domagamy się czegoś więcej. Chcemy przekonać się o Jego obecności dziś, od razu, natychmiast. A nie widzimy, że On właśnie nam się objawia, że jest z nami w każdej chwili i mówimy: „To na pewno zdarzyło się przez przypadek...”.


Nie chodzi o to, żebyś wierzył widząc, lecz żebyś widział wierząc.« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione