nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

Piotr Sacha

|

MGN 07-08/2011

dodane 03.06.2011 10:16

Radosne świadectwo

Niedługo cały świat zobaczy ponad milion młodych osób, które wierzą Jezusowi.

Swoją wiarą od 16 sierpnia będą się dzielili mieszkańcy wszystkich kontynentów. W kościołach, szkołach, ośrodkach sportowych usłyszą specjalne katechezy. I spotkają Benedykta XVI. A papież przypomni im, żeby świadectwo wiary zanieśli do swoich krajów, miast, dzielnic.

PEŁNY PLECAK
Do Madrytu wyrusza kilkanaście tysięcy Polaków. Wciąż jeszcze można do nich dołączyć. Ale nie można jechać z marszu... Trzeba się dobrze przygotować, bo Światowe Dni Młodzieży to szczególna pielgrzymka. A przygotowania trwają już od wielu miesięcy. Młodzi ludzie spotykają się ze sobą przy katedrach czy kościołach parafialnych. Modlą się w intencji sierpniowego święta młodzieży, uczą się hiszpańskiego, rozważają słowo Ojca Świętego z hasłem ŚDM: „Zakorzenieni, zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”. Wśród polskich pielgrzymów największa grupa pochodzi z archidiecezji krakowskiej. W Krakowie, tak jak w innych diecezjach, każdego 16. dnia miesiąca, uczestnicy spotykają się najpierw na Eucharystii. – A potem w kościele św. Krzyża mamy jeszcze spotkanie – opowiada Ania Stępniak. – Ostatnio tematem był... plecak. Mówiliśmy o tym, co jest niezbędne w plecaku pielgrzyma. I o tym, że w naszym „życiowym plecaku” znajduje się nieraz wiele niepotrzebnych rzeczy.

PEWNA POMOC
Jeśli nie możesz pojechać do Madrytu, to na pewno możesz pomodlić się za Światowe Dni Młodzieży – zachęcają organizatorzy. I kolejne wspólnoty, zakony, a nawet szkoły modlą się w tej intencji, jak na przykład gimnazjaliści w Mogilnie i Sobieniach-Jeziorach. Takiej pomocy potrzebują też wolontariusze, którzy w Madrycie powitają pielgrzymów, pomogą im znaleźć nocleg, zadbają o ich bezpieczeństwo. Wolontariusze z Polski będą jedną z najliczniejszych grup. – Będzie nas 1200 – mówi – Andrzej Pietrzyk z Pruchna. – W Madrycie dowiem się, jakie będą moje obowiązki. Teraz szlifuję hiszpański – dodaje. Andrzej od lat jest wolontariuszem na Lednicy. Pomagał też w Taizé uczestnikom Europejskich Spotkań Młodych. Ola Połączak z Torunia jest instruktorką w ZHR. – Od początku wiedziałam, że pojadę do Madrytu – mówi. – Wiem, że w mojej grupie będzie dwudziestu wolontariuszy z różnych krajów – dodaje. Warto śledzić w sierpniu doniesienia z Madrytu. Benedykt XVI po Mszy św. na zakończenie spotkania ogłosi, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione